У Європейському парламенті привітали процес інтеграції Чорногорії в ЄС, але водночас висловили занепокоєння тим, що Росія, ймовірно, намагається втручатися у внутрішні справи країни.

Про це йдеться в резолюції, ухваленій 16 березня за доповіддю про Чорногорію як країну-кандидата на приєднання до ЄС, пише "Інтерфакс-Україна".

"Така модель поведінки в регіоні може призвести до подальшої дестабілізації Західних Балкан", - наголошується в документі.

Крім того, Європарламент турбують серйозні інциденти, в тому числі спроба державного перевороту, що відбулася 16 жовтня 2016 року.

ЄП закликав заступника голови Єврокомісії (ЄК), високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, а також ЄК уважно стежити за розслідуваннями, які проводять компетентні органи.

Популярні новини зараз

Помер колишній міністр закордонних справ України Анатолій Зленко

На Львівщині газівники залишили пенсіонерку без тепла посеред лютої зими: "Все одно не заплатите"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Ані Лорак з оголеними грудьми показали в мережі, фанати не вірять очам: "Може скромніше?"

Показати ще

Стосовно ж підготовки Чорногорії до вступу в ЄС, то ЄП закликав країну прискорити темпи реформ, активізувати зусилля з досягнення контрольних показників, домогтися конкретних результатів, особливо, в частині верховенства права, правосуддя, боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Як зазначено в документі, значну частку ВВП Чорногорії, як і раніше приносить тіньова економіка, що створює серйозну перешкоду для бізнесу та економічного зростання.

При цьому, у Європарламенті вважають, що процеси всутуп країни в ЄС і в НАТО не залежать один від одного. Водночас ЄП закликав країни-члени НАТО і ЄС приділити пріоритетну увагу ратифікації договору про вступ в альянс.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", у прокуратурі Чорногорії підтвердили, що російська влада дійсно причетна до спроби перевороту під час парламентських виборів восени 2016 року.