Відмова нинішньої влади від закупівель або виробництва вакцини "Супутник V" на території України говорить про те, що вона в питанні захисту населення від коронавірусу проводить абсолютно дилетантську і обмежену політику. Про це в інтерв'ю заявив голова політради "опозиційної платформи - за життя" Віктор Медведчук.

Він підкреслив, що чиновники в першу чергу керуються політичними мотивами, а не турботою про власний народ.

"Дії влади були обмеженими і дилетантськими в цьому питанні. Вони керувалися саме політичними мотивами, що "російська вакцина" Супутник V"не може застосовуватися в Україні, ми чекаємо американської вакцини, ми чекаємо німецької вакцини, ми чекаємо британської вакцини, але будь-якої, іншої, справжньої, серйозної, а не Російської". І почалася кампанія з дискредитації ефективності російської вакцини, яка фактично триває в даний час", - зазначив політик.

Віктор Медведчук нагадав, що вакцина "Супутник V" пройшла першу і другу стадії клінічних випробувань, і на даний момент знаходиться в ході третьої стадії клінічних досліджень. Її ефективність підтверджена на рівні 95 і 100% від тяжких наслідків і важких форм захворювання коронавірусу. Цим, за його словами, не можуть "похвалитися" інші конкуренти російської вакцини.

"Серед відомих у світі вакцин конкурентами" Супутник V " є такі вакцини, як Moderna, Pfizer, спільне виробництво США та Німеччини, а також AstraZeneca, Британія. Хочу сказати, що один з аргументів влади, який вона спекулятивно використовувала по відношенню до вакцини "Супутник V", був про те, що такої вакцини немає, вона не може вважатися кандидатом на придбання як ефективного засобу лікування коронавіруса або протистояння захворювання коронавіруса, так як вона не пройшла всі стадії клінічних випробувань. Це цинічна брехня з однієї причини: жодна з тих вакцин, які я назвав (а це дійсно найпопулярніші, які дійсно в даний час існують), не пройшла третю фазу клінічних випробувань. Експерти стверджують про те, що "супутник V" забезпечує до двох років протистояння захворюванню коронавірусом, а Pfizer і Moderna-це 6-8 місяців. Це теж показовий приклад. Більше того, коли ми говоримо про Pfizer, треба відзначити, що термін і температура зберігання, а також транспортування – це мінус 75-80 градусів. "Супутник V" - це мінус 18 градусів, що є більш простим, більш доступним і більш практично реалізованим, як в питаннях транспортування, так і в питаннях зберігання. Важливим моментом є також те, що замість того, щоб вивчати і досліджувати цю вакцину на предмет використання її в Україні, влада продовжує політичні спекуляції, звинувачення і спроби дискредитації ефективності цієї вакцини. При цьому ведуться безглузді необгрунтовані розмови про те, що Україна знаходиться в системі COVAX, це програма, яка впроваджується ООН, куди входять 180 країн, де централізовано поширюватиметься вакцина, яка - поки невідомо, коли це відбуватиметься - теж невідомо. І це викликає ряд не просто сумнівів, а критичних оцінок того, що Україна сьогодні сподівається на вакцину, якою може і не бути", - додав політик.

Популярні новини зараз

Продюсер Юра "злив" фінал "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Натовп майбутніх блогерів бігають..."

Наталя Могилевська скинула 7 зайвих кіло і показала результат у сміливій сукні: "Заслужила"

Українці вшановують пам'ять Андрія Гусіна з "Динамо", який трагічно загинув 7 років тому: "Був справжнім лідером"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Він також нагадав, що, за інформацією агентства Reuters, а також в експертному дослідженні відомого журналу The Economist говориться, що сказано, Україна може отримати вакцину в системі COVAX не раніше квітня 2022-го.

"І те, що сьогодні говорять президент Зеленський і його оточення, що ми отримаємо вакцину в першому - максимум початку другого кварталу 2021 року, є абсурдним. Більш того, дані факти нічим не підтверджені, так як немає законтрактованих обсягів придбання вакцини", - додав політик.