За минулий 2020 рік Міністерство фінансів виявило 2,5 мільйона підозрілих випадків з соціальними виплатами, які вимагали додаткової перевірки.

То ж тепер українців, які отримують субсидії від держави, чекають нові перевірки. За їхніми підсумками соціальні виплати можуть повернути до державного бюджету. Як зазначається, порушення підтвердилися в більшості цих випадків — 78%. Водночас 70% з них були пов’язані з виплатою субсидій. За що і чому можуть забрати виплати говориться в Постанові Кабміну "Про спрощений порядок надання субсидії".

Оформлення субсидій, кадр з відео
Оформлення субсидій, кадр з відео

Як повідомляє Мінфін, найчастіше порушення пов’язані з:

  • Виплатою допомоги після смерті одержувача;
  • Виплатами сім’ям, які роблять покупки на суму понад 50 тисяч гривень;
  • Виплатами власникам автомобілів, випущених менш як 5 років тому;
  • Отриманням субсидій за двома різними адресами одночасно.

Зараз перевірки подібних випадків проходять в три етапи. Зокрема, фахівці можуть провести превентивну верифікацію, коли громадянин тільки звертається за допомогою. Далі вже у процесі отримання субсидій може проводитися поточна верифікація. Крім того, також існує ретроспективна верифікація, яка проводиться вже після отримання грошей.

Популярні новини зараз
Частині пенсіонерів встановили доплату у 25% прожиткового мінімуму: хто на це має право Різниця у 28%: українцям у лютому пропонують газ дорожчий за 8 грн за куб Як отримати від 2 до 3 тисяч гривень допомоги? Українцям сказали, хто у списку, перевірте і ви Ірина Фаріон накинулась на "неправильні" імена українців: "Викликає огиду"
Показати ще

Проте, навіть після цих трьох етапів уповноважені працівники можуть провести додаткову перевірку. Відповідно, за її результатами одержувача можуть змусити повернути субсидію державі. Варто зауважити, що превентивна верифікація, яка проводиться при зверненні українців за державною допомогою, почала діяти з 1 січня цього року.

Оформлення субсидій, кадр з відео
Оформлення субсидій, кадр з відео

Нагадаємо, роботодавці заборгували мільйони своїм працівникам: як люди змогли отримати зарплати. Органи Державної виконавчої служби стягнули на користь працівників заборгованості із виплати заробітної плати

Як повідомляв портал "Знай.ua", кулеметник Кирило після важкої контузії повернувся у стрій, щоб боронити Батьківщину: "Жодного разу не пожалкував". Кулеметник Кирило вслужить в окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха

Також "Знай.ua" писав, що Кошовий та Ткач з Кварталу благають українців про допомогу: на кону сотні дитячих життів. Євген Кошовий та Юрій Ткач звернулися до українців з проханням