Нардепи ініціювали кардинальні зміни

Однією із днями зареєстрованих в Парламенті законодавчих ініціатив став законопроект щодо підвищення переліку вимог до потенційних кандидатів на посади "верхівки" Кабінету Міністрів України. Новим етапом має стати проходження психіатричного і наркологічного огляду. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Для прем'єра і міністрів – 3 обов'язкові медогляди

Мова йде про Проект Закону щодо внесення змін до деяких законів України з окремих питань формування Кабінету Міністрів України, атрибутів та розміщення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади № 5535. Спрямований він на підвищення загальних вимог до кандидатів на посади прем'єр-міністра України та членів Кабміну.

Законопроектом передбачено, що кандидат на посаду прем'єр-міністра України обов'язково має пройти медичний, психіатричний та наркологічний огляди в державних закладах охорони здоров'я.

Денис Шмигаль відповідає на питання депутатів, фото: "Україна молода, Іван Леонов
Денис Шмигаль відповідає на питання депутатів, фото: "Україна молода, Іван Леонов

Популярні новини зараз
Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно У Німеччині готувався державний переворот: планувався збройний напад, десятки затриманих, причетна Росія Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша 2000 грн під ялинку: ПриватБанк роздасть українцям гроші, як отримати
Показати ще

Другий етап – це перевірка рівня професійності і бесіда з народними депутатами в сесійній залі Парламенту. Але без надання офіційної довідки з результатами всіх 3 оглядів кандидат не буде допущений до нього.

"Цілями прийняття законопроекту є законодавче унормування окремих приписів Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади" щодо правових засад діяльності Кабінету Міністрів України, як вищого органу у системі органів виконавчої влади, та міністерств в частині добору на посади Прем'єр-міністра України та членів Кабінету Міністрів України осіб, здатних за рівнем освіти, досвідом практичної діяльності та станом здоров'я", - зазначено у Пояснювальній записці.

Законопроект - скріншот
Законопроект - скріншот

Проходити медичний, психіатричний і нарко-огляд вимушені будуть і потенційні очільники Міністерств.

Тож, даний законопроект передбачає редагування одразу кількох статей в Законі України "Про Кабінет Міністрів України":

  • ч.6 ст. 8 "Призначення на посаду Прем'єр-міністра України"
  • ч. 7 ст. 9 "Призначення на посаду членів Кабінету Міністрів України".

Денис Шмигаль - фото Кабінет Міністрів України
Денис Шмигаль - фото Кабінет Міністрів України

"Осмикнули" і президента: тільки за згодою Парламенту

Не обійшлося і без корегування повноважень президента країни.

24 травня в Парламенті був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо вдосконалення правового регулювання процедури припинення та скасування режиму воєнного стану № 5556.

Володимир Зеленський, фото: сайт президента України
Володимир Зеленський, фото: сайт президента України

Документ передбачає доповнення ст. 5 новою частиною такого змісту:

"Указ Президента України про введення воєнного стану, що не був затверджений Верховною Радою України, втрачає чинність з наступного дня після дня прийняття такого рішення", - йдеться в положеннях законопроекту.

Законопроект - скріншот
Законопроект - скріншот

Вирішальний же "голос" за президентом залишається лише у випадку скасування воєнного стану – як на всій території країни, так і в окремих її місцевостях. Це можна зробити Указом президента за пропозицією Ради національної безпеки і оборони України.

Також уточняється, що Верховна Рада може теж звернутися до президента із пропозицією про скасування воєнного стану.

Володимир Зеленський з військовими / фото: сайт президента України
Володимир Зеленський з військовими / фото: сайт президента України

Перш ніж потрапити до сесійної зали Верховної Ради кожний із цих законопроектів має пройти розгляд в профільних Комітетах ВРУ.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.