Нові еко-вимоги

Сьогоднішнє пленарне засідання Верховної Ради, що розпочалося о 10.00 31 травня, видалося екологічно плідним. Парламентарі затвердили новий Закон України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". А розміри штрафів, які накладатимуть на "еко-порушників", сягають досить суттєвих сум: від 1, 7 до 34 тис грн. Про вимоги щойно прийнятого закону та передбачені ним покарання дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Що заборонено та коли почне діяти?

Проект Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України № 2051-1 парламентарі розглянули одним з перших в порядку денному.

Голос "За" прийняття законопроекту в цілому віддали 297 народних депутатів.

Законопроект 2051-1 - скріншот
Законопроект 2051-1 - скріншот

Популярні новини зараз
Кадирівці ґвалтують мобілізованих з "ДНР": дружини звернулися до клоуна-Пушиліна Головне за 27 вересня: Боря Моісеєв помер, ЗСУ схопили в полон свіжого москвича, а українці дізнались дні опалювального сезону Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Закон передбачає заборону розповсюдження пластикових та оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року.

А розповсюдження пластикових пакетів має здійснюватися виключно на платній основі. Причому, роздрібна вартість тепер регулюватиметься на рівні Уряду – як зазначено в положеннях документу, ціна не може бути нижчою за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Законопроект 2051-1 - скріншот
Законопроект 2051-1 - скріншот

Пакети, фото: Unian
Пакети, фото: Unian

Штрафи – від 1700 до 34 000

Для "еко-порушників" передбачені досить суттєві штрафи.

За порушення вимог Закону України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" накладається штраф у розмірі від 1,7 тис до 34 тис грн.

Найбільші штрафи – від 8, 5 до 34 тис грн – передбачені за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів;

2) тонких пластикових пакетів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Еко-тестер - фото "Сорбполимер-Аналитик"
Еко-тестер - фото "Сорбполимер-Аналитик"

Вимоги цієї статті не поширюються на:

1) біорозкладні пластикові пакети;

2) надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів.

Штраф сплачується відповідним суб'єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.

Штраф від патрульної поліції, фото: shpalta
Штраф від патрульної поліції, фото: shpalta

У разі якщо штраф не сплачено у строк, примусове виконання постанови про накладення штрафу здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Постанову у справі про правопорушення може бути оскаржена в судовому порядку.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, в Раді ініціювали штрафи за "липові" дипломні студентів та дисертації: покарання – 25 тис грн.