Відома українська письменниця Оксана Забужко вичерпно пояснила, чому неправильно називати російського письменника Михайла Булгакова власником будинку на Андріївському узвозі.

Відповідний допис з'явився на її сторінці в соцмережі Фейсбук. Оксана Забужко зауважує, що називати будинок за адресою Андріївський, 13 є не просто помилкою чи невіглаством, а диверсією.

"На прохання читачів, відсилаю "до джерел", повторюючи свою "статтю, з якої все почалося" (с), і додаю, до всіх учасників нинішньої "пам’ятникової" дискусії: будь ласка, перестаньте в описах пам’ятника Булгакову й далі йменувати його "власником" дому на Андріївському, 13, бо це вже не невігластво, а тупо диверсія!", - пише вона. Оксана Забужко

Оксана Забужко, фото з фейсбук
Оксана Забужко, фото з фейсбук

Оксана Забужко переконана, що з часу виходу її статті на цю тему, а відтоді минуло вже 7 років, запам'ятати ім'я власника будинку на Андріївському узвозі зміг би кожен охочий.

Популярні новини зараз
"Я воював, су*а, бл*": п'яні харківські чиновники вирішили, що війна вже скінчилася та влаштували раллі містом Михайло Поплавський вибрав красунь на новорічну ніч і показав їм свою мандаринку: "Я вже в очікуванні" Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Аліна Гросу розповіла про операції на обличчі та вперше показала себе натуральною: "Мене хтось все одно любитиме"
Показати ще

"Ім’я власника дому на Андріївському, 13 могли б вивчити вже й горобці на парканах, а в грудні 2021-го на будинку Листовничого навіть з’явилася перша "небулгаковська" дошка! (бо ж там не тільки Булгакови, а й Кошиць був свого часу квартиру наймав, той самий, угу, що подарував світу Капелу УНР, "Щедрика", а Ґершвінові "Ходить сон коло вікон", тобто Summertime, - але музей Кошиця в нас десь у задуп'ї на Лівому березі, а пам’ятника в Києві йому й досі нема…). І якщо ви досі "не знаєте", хто в київській культурній топографії тутешній, а хто "панаєхавший", то це вже винятково ваш вибір.", - пише вона. Оксана Забужко

Будинок Листовничого на Андріївському узвозі, 13
Будинок Листовничого на Андріївському узвозі, 13

Крім того, Оксана Забужко навела підбірку спогадів Сергія Єфремова про Булгакова-батька, який висловлювався про того, як про "дурного Афоню", дуже "достоєвського" персонажа, який "за мзду малую" трудився в "бандеровском" (закреслено) "мазепінском" Горадє цензором і страшенно від того, російським звичаєм, страждав.

У своїй статті, Оксана Забужко ще раз наголошує, що Андріївський узвіз, 13 – це дім Василя Листовничого, який був українським архітектором, інженером, почесним громадянином Києва, й загалом чоловіком по-своєму досить визначним.

Скріншот: facebook.com/oksana.zabuzhko
Скріншот: facebook.com/oksana.zabuzhko

Скріншот: facebook.com/oksana.zabuzhko
Скріншот: facebook.com/oksana.zabuzhko

Раніше Знай писав, Оксана Забужко розповіла, що допоможе Заходу "прозріти" щодо війни в України: "Роботи багато, але ми впораємося"

Також ми писали, Оксана Забужко констатувала початок Третьої світової і тотальну ненависть до Путіна: "Українці крутять земну кулю". Початок нової війни в центрі Європи змінив весь світовий лад

Нагадаємо, Оксана Забужко розповіла про давню "зустріч" з Путіним у себе вдома: "Гидко було". Письменниця розповіла про сон, який приснився їй більше 20 років тому