Примусова доставка громадян до Територіальних центрів комплектування є наслідком того, що вони вчасно не оновили свої персональні дані. Про це заявив директор аналітичної групи "Левіафан", військовий Микола Мельник в ефтері "День LIVE".

ТЦК та поліція Фото: скрін youtube
ТЦК та поліція Фото: скрін youtube

За словами військового, сам механізм залучення до служби існує, однак його ефективність викликає сумніви.

"Іноді бувають протиправні перегиби, їх можна усувати. В усьому іншому є правовий механізм - він має бути реалізований. Якщо людина не оновила свої дані і її певним силовим способом доставляють до ТЦК та СП - це її особисті проблеми", - сказав він.

Також Мельник уточнив, що без чіткої офіційної позиції від міністерства силовим структурам буде складно ефективно здійснювати доставку громадян, які ухиляються від візиту до ТЦК.

Популярні новини зараз
На українців натравлять колекторів: за комунальних боржників візьмуться всерйоз Ковтай чи випльовуй? Вся правда про виноградні кісточки, яку українці мають знати цієї осені "Навчання перетворилося на каторгу": які помилки вбивають інтерес до школи Щоб пережити зиму, доведеться брати кредит: українцям готують нові тарифи
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Напередодні уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова заявила, що Україні необхідно змінити підхід до інформування військовозобов’язаних і прибрати з вулиць працівників Територіальних центрів комплектування. За її словами, працівники ТЦК не повинні спілкуватися з військовозобов’язаними, оскільки не вміють цього робити.

Також вона підкреслила, що в територіальних центрах комплектування необхідно формувати більш поважне й людяне ставлення до військовозобов’язаних. Вона виступила з ініціативою залучити до роботи в цивільних ТЦК таких фахівців, як юристи або волонтери. На її думку, саме ці люди могли б допомагати розв'язувати життєві питання, які залишаються невирішеними у мобілізованих після їх призову.