Родини дітей, яких повернули з окупації до України, мають право на фінансову допомогу від держави. Розмір виплат становить 50 тисяч гривень на одну дитину, повідомляє Урядовий портал.

Українських дітей повернули з окупації / фото: Euronews
Українських дітей повернули з окупації / фото: Euronews

Станом на сьогодні державна служба України у справах дітей прийняла та опрацювала 19 комплектів документів від батьків тих дітей, які були повернуті з тимчасово окупованих територій. Це означає, що зовсім скоро ці родини отримають суттєву фінансову допомогу (50 тисяч гривень на кожну дитину), яка виплачується єдиноразово.

Після повернення з окупації діти та їхні сім'ї перебувають у центрі "Надії та Відновлення", створеному організацією Save Ukraine, де їм надається комплексна підтримка, спрямована на полегшення процесу адаптації (юридична, психологічна та соціальна). На базі цього центру й відбувався прийом документів.

Фінансові виплати є лише частиною комплексної програми підтримки та реінтеграції дітей, які пережили труднощі окупації. Для отримання допомоги потрібно складасти індивідуальний план реабілітаційних заходів. Цей план враховує вік дитини, її стан здоров’я, особливості розвитку та індивідуальні потреби, щоб забезпечити максимально ефективну допомогу.

Популярні новини зараз
"Динамо" розгромлено Кіпром: "Пафос" не просто виграв, кияни перетворилися на циркачів, яких висміюють Додадуть 40% прожиткового мінімуму: частині українців збільшать пенсію майже на 1000 гривень "Я не знаю, хто мені платить": Тимур Мірошниченко шокував зізнанням про свої космічні доходи Спишуть з картки всі гроші: у ПриватБанку терміново звернулися до всіх клієнтів
Показати ще

Грошова допомога ВПО. Фото: dengi
Грошова допомога ВПО. Фото: dengi

"Ми вже прийняли перші 19 пакетів документів, і це означає, що 19 дітей, які повернулись з окупації, отримають підтримку від держави. Ця цифра — не просто статистика. За кожним кейсом стоїть доля дитини, біль родини, боротьба за життя та повернення додому. І ми не зупинимось, доки не повернемо всіх", - зазначив Петро Добромільський, голова Державної служби України у справах дітей.

Раніше портал Знай писав, що українцям різко підвищують планку страхового стажу.

Крім того, ми повідомляли, хто з українців отримає гроші за комуналку назад.

Також портал інформував, що українцям безкоштовно і без черги роздають житло у селах – як отримати.