Президент Польщі Кароль Навроцький підписав новий закон, який передбачає продовження програми допомоги українцям, що перебувають у Польщі. Водночас у країні посилюються правила отримання виплат. Про це пише PAP.

Українські біженці тримають прапор Польщі та України
Українські біженці тримають прапор Польщі та України

Новий документ закріплює легальне перебування українських біженців до 4 березня 2026 року, однак одночасно ускладнює порядок надання матеріальної підтримки. Згідно із законом, низка соціальних пільг стане недоступною для тих громадян України, які не мають офіційної роботи в Польщі.

"Йдеться про медичну реабілітацію, програми лікування від наркотичної залежності, окремі ініціативи у сфері охорони здоров'я, отримання рецептурних препаратів, а також стоматологічні послуги та інші види медичної допомоги", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, фінансову підтримку зможуть отримувати лише ті українці, які офіційно працевлаштовані, а їхні діти відвідують польські школи. Винятком стануть сім'ї, які виховують дітей з інвалідністю.

Популярні новини зараз
ТЦК взялися за чоловіків віком від 50 років – кого заберуть Комунальники передадуть дані до ПФУ: кому скасують субсидію з 1 жовтня Готуйтеся, батьки: у МОН пояснили, як встановлюватимуть дати канікул у школах Працюючих пенсіонерів попередили: кому ПФУ припинить виплати
Показати ще

Керівник канцелярії президента Польщі Збігнєв Богуцький наголосив, що цей законопроєкт стане "останнім документом" подібного характеру, підписаним Каролем Навроцьким. За його словами, продовжувати такі заходи наразі немає підстав.

"Ми повинні перейти до звичайних умов, тобто розглядати українських громадян, які перебувають у Польщі, нарівні з іншими іноземцями", - заявив Богуцький.

Українські біженці / фото: Zaborona
Українські біженці / фото: Zaborona

Він також підкреслив, що "президент не дозволить шантажувати ані себе, ані польське суспільство". Це висловлювання пролунало на тлі ініціативи Навроцького щодо запровадження відповідальності для всіх, хто намагатиметься "поширювати бандеризм на території країни або перекручувати історичну правду про події на Волині". Документ уже передано на розгляд польського парламенту.