Після масованих російських обстрілів місто Шостка на Сумщині залишилося без світла та газопостачання. Через знищення критичної інфраструктури вода подається лише за графіком, а мешканці змушені виходити на вулицю, щоб приготувати їжу або обігрітися біля вогнищ.

Унаслідок ударів пошкоджено енергетичні об’єкти та комунікації. Місто фактично занурилося у темряву. Люди залишилися без елементарних побутових умов — не працюють електроприлади, не можна приготувати гарячі страви, немає тепла в оселях. На вулицях можна побачити, як мешканці облаштовують імпровізовані кухні біля будинків і під’їздів, розкладають вогнища, ставлять каструлі на цеглинах та готують їжу для своїх сімей.

У Шостці готують на вогнище. Фото з соцмереж

У соціальних мережах з’являється все більше фото та відео з Шостки, на яких видно, як люди варять їжу просто неба. Деякі використовують дрова, інші намагаються щось приготувати навіть на свічках. Місцеві розповідають, що готують кашу, чай чи супи для дітей, а також гріються біля багаття, адже в квартирах холодно.

Аварійні бригади працюють над відновленням постачання, однак через масштабні руйнування процес затягується. У міській владі повідомили, що енергетики роблять усе можливе, аби хоча б частково повернути електроенергію до помешкань, однак через пошкодження ліній електропередач і газових мереж роботи потребують часу.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 10 жовтня: перемоги овнів, стосунки левів та підсумки риб За борги розрахуєтесь квартирою: кого торкнеться новий механізм стягнень ТЦК штампують повістки: хто втратить захист від мобілізації у жовтні "Іспанський сором у школі": вчителька розкритикувала батьківські збори, змушують дорослих грати
Показати ще

У Шостці готують на вогнище. Фото з соцмереж

Місцеві жителі розповідають, що подача води здійснюється за графіком. Люди набирають воду у пластикові пляшки та відра, зберігаючи її для найнеобхідніших потреб. У магазинах і на ринках спостерігається ажіотаж на питну воду, свічки та дрова.

Комунальні служби повідомляють, що частину комунікацій уже вдалося тимчасово стабілізувати, проте повноцінне відновлення можливе лише після усунення всіх пошкоджень. У регіоні тривають роботи з перевірки ліній та заміни зруйнованих елементів.

Через перебої в електропостачанні зупинені багато підприємств і закладів. Дитячі садки та школи тимчасово не працюють, лікарні переходять на резервні джерела енергії. Медики повідомляють, що використовують генератори для забезпечення роботи обладнання.

Попри складну ситуацію, у місті працюють волонтери, які допомагають населенню — роздають гарячу їжу, воду, теплий одяг і ковдри. Також організовуються пункти обігріву, де люди можуть зарядити телефони, випити гарячого чаю та перепочити.

Наразі у Шостці тривають відновлювальні роботи. Місцева влада просить громадян зберігати спокій, не користуватися несправними приладами, дотримуватися правил безпеки та очікувати на офіційні повідомлення про відновлення постачання.

Нагадаємо, +12-14°С у квартирах: українцям сказали готуватися до важкої зими

Раніше ми розповідали, що рф готує нові масовані удари по Україні: у Генштабі зробили важливе попередження

Також, будемо мерзнути взимку: українці можуть залишитися без опалення