Українців застерегли від передачі своїх банківських карток третім особам, адже це може мати серйозні наслідки. Осіб, які порушують це правило, заноситимуть до спеціального реєстру дроперів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Данило Гетманцев, голова фінансового комітету Верховної Ради, у інтерв'ю Новини.LIVЕ повідомив про те, що відповідний проєкт про створення рєєстру дропів, вже готують. Потрапляння до такого реєстру може призвести до обмеження фінансових операцій, а в деяких випадках навіть до блокування доступу до пенсійних виплат.
"До нас звернувся Національний банк і адвокат комітету, аби ми внесли зміни до законів щодо створення реєстру дропів. Тобто, коли людина передає свою картку, і це зафіксовано, що вона комусь передає свою картку, вона потрапляє в реєстр дропів, і її фінансові операції значно обмежуються. Обмежуються до якихось зовсім базових", - наголосив голова фінансового комітету ВР та додав, що людина, яка потрапила до такого реєстру, не зможе взяти кредит в жодному банку та буде фактично обмежена у фінансовому житті.
За словами Данила Гетманцева, нові правила розроблялися не тільки для можливості протидії податковим махінаціям, а й для ліквідації злочинних схем, у яких задіюються дропи.
"Дропів використовують для торгівлі наркотиками. Це основна схема. Дропів використовують для тероризму, передачі грошей. Тобто, це величезне лихо, з яким треба безперечно боротись", - пояснив він та зазначив, що мало хто з тих, хто погоджується передати картку сторонній особі, не усвідомлює можливі ризики. Так, людина може не знати суті операції, але ж вона має розуміти, що коли в неї просять картку за винагороду, то скоріш за все, відбувається щось недобре.
"Але якщо я до вас підходжу і говорю: дайте мені картку, я скористаюся і за це заплачу тисячу гривень. Ви ж у своєму розумі можете передбачити, що я не буду морозиво куплятися. Тобто, я щось хочу зробити погане", - наголосив політик.
Він закликав українців бути пильними та не передавати ніколи та нікому свої банківськи картки: "Ніколи нікому не давайте картку. Ви потрапите потім у реєстр дроперів, ви не зможете пенсію отримати".
Крім того, за словами Данила Гетманцева, якщо людина потрапить у реєстр дропів, вона не зможе відкрити нову картку в іншому фінансовому закладі, або якщо відкриє, то її функціонал лишиться вкрай обмеженим. Тобто в майбутньому банки матимуть змогу повністю обмежувати можливості таких осіб, навіть якщо вони відкриватимуть нові рахунк.
Раніше портал Знай писав, що ТЦК тримає в ухилянтах попри сплату штрафу: юристи попередили про нову схему.
Крім того, ми повідомляли, що українців поділять за професіями: уряд перепише пенсійні правила — хто втратить, а хто отримає більше.
Також портал інформував, що зима буде важкою: експерт назвав області, які зіткнуться з відключеннями світла.