У жовтні переселенці знову отримають допомогу від держави.
Пенсійний фонд продовжує фінансування виплат у звичні терміни — з 4 по 25 число кожного місяця.

Це стосується і ВПО пенсій, субсидій, допомоги на проживання та комунальні послуги. Частині переселенців не потрібно подавати заяву повторно — держава автоматично продовжить підтримку до лютого 2026 року, пише Пенсійний фонд України.

Без звернення виплати залишаються для пенсіонерів, чиї пенсії не перевищують 9 444 гривень, людей з інвалідністю I–II групи, дітей з інвалідністю, сиріт і вихованців прийомних сімей. Іншим переселенцям потрібно подати заяву на продовження.

Грошова допомога ВПО. Фото: dengi
Грошова допомога ВПО. Фото: dengi

Розмір допомоги не змінився 2 000 гривень для дорослих і 3 000 гривень для дітей або людей з інвалідністю. Виплати надходять щомісяця на кожного члена родини, який належить до вразливої категорії чи має низький дохід.

Популярні новини зараз
Укренерго піднімає тарифи: на скільки зросте вартість світла у 2026 році Мобілізація їх не омине: ким зацікавиться ТЦК у листопаді Електроенергія, вода та газ: на скільки зміняться тарифи на комуналку у листопаді Платити доведеться всім: в Україні готують додатковий податок
Показати ще

Уряд також розширив коло тих, хто може отримати підтримку. Тепер допомога доступна військовослужбовцям, правоохоронцям та іншим ВПО, що проходять лікування або реабілітацію після поранень. Якщо працездатна людина втратила виплати, але зареєструвалася у центрі зайнятості чи влаштувалася на роботу, гроші відновлять із того місяця.

Центр зайнятості, кадр з відео
Центр зайнятості, кадр з відео

Кошти на депозиті понад 100 000 гривень більше не є підставою для відмови дітям-сиротам або тим, хто перебуває під опікою. Проте держава може зупинити допомогу, якщо ВПО здає своє житло або перебуває за кордоном понад 30 днів підряд чи 60 днів сумарно за пів року.

Раніше ми повідомляли, виплатять по 15 000 грн на зиму: хто та як може отримати допомогу?

Частина ВПО може залишитися без допомоги: кому скасують виплати - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, в Україні запускають нову програму для переселенців: де роздаватимуть житло?