Формули, які сьогодні застосовуються в Україні для нарахування та перерахунку пенсій, фактично призводять до втрати значної частини виплат. У певних випадках недоотримана сума може сягати 50%.

Про це в інтерв’ю "Новини.LIVE" розповів голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Що не так із розрахунком пенсій

За словами Гетманцева, чинна пенсійна система потребує кардинального оновлення, оскільки нинішні формули нарахування не відповідають реаліям і фактично "обрізають" частину зароблених людьми коштів. Політик пояснив, що під час виходу на пенсію використовується середня зарплата за останні три роки, прив’язана до конкретного регіону, і ця база є значно нижчою, ніж реальні доходи громадян.

Пенсія в Україні. Фото: скрін youtube
Пенсія в Україні. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Перехід на шестиденку та навчання літом: школярів очікують зміни Українці можуть залишитись без води та каналізації: у зоні ризику всі великі міста Черги на АЗС і порожні баки: водіїв готують до дефіциту пального - які причини Боржників "обчистять" автоматично і без попередження – податкова списує не питаючи
Показати ще

Він зазначив, що за загальним правилом пенсія повинна становити близько 40% від заробітної плати. Проте досягти цього показника майже нереально, адже для цього необхідно пропрацювати щонайменше 40 років. Реальний страховий стаж українців рідко відповідає такій тривалості.

У результаті пенсійні виплати не дотягують до необхідних 40%, навіть якщо не враховувати інші фактори. На думку Гетманцева, у таких умовах держава фактично вводить громадян в оману.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Неправильна індексація

Депутат додав, що ще одна критична помилка – порядок індексації. Пенсії перераховуються з прив’язкою до базових показників 2017 року, а також застосовуються обмеження, які не дозволяють збільшувати виплати відповідно до реальної інфляції та знецінення грошей.

Гетманцев пояснив, що за двома першими чинниками люди втрачають у середньому близько 19% належних їм сум. А у випадку проблемної індексації втрати за тривалий період можуть сягати до 50%, оскільки розрахунок відбувається некоректно.

Раніше портал Знай повідомляв, майже 900 грн: деяким пенсіонерам призначать довічну доплату.

Також наш портал інформував, виплати можуть збільшитись: кому позапланово оновлять пенсії.

Крім того, ми писали, у пенсіонерів заберуть частину доплат: які причини та хто у зоні ризику.