Українців попереджають, що до кінця року вартість картоплі може зрости понад 20 грн за кілограм. Основними чинниками стануть подорожчання логістики та витрати на зберігання. Про це йдеться у матеріалі видання "Телеграф".

Фахівчиня Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова зазначає, що для повного забезпечення внутрішнього ринку достатньо приблизно 7,5 млн тонн картоплі на рік. За її словами, українські фермери та приватні домогосподарства вирощують щонайменше 9 млн тонн, тож дефіциту не очікується.

Овочі, супермаркет. Фото: скрін youtube
Овочі, супермаркет. Фото: скрін youtube

Експертка підкреслила, що навіть за умов зростання цін до 20 грн/кг, це все одно буде нижче за показники минулого року, коли кілограм картоплі в окремі періоди коштував близько 25 грн. Додатково стабілізувати ситуацію допоможе імпорт із Польщі та Німеччини, який стримуватиме різкі стрибки вартості.

Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube
Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Нові правила оплати та передачі показників: "Нафтогаз" попередив споживачів В Україні готують масштабну індексацію пенсій: на скільки підвищаться виплати Мобілізованим доведеться розкошелитися: чим забезпечить держава, а що треба купувати Графіки відключення світла можуть скасувати
Показати ще

Віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі та голова ФГ "Аделаїда" Сергій Рибалко зазначає, що на гуртових ринках суттєвого стрибка цін до весни очікувати не варто. За його оцінкою, ціна оптом навряд чи перевищить 10 грн за кілограм.

Отже, у роздрібній торгівлі картопля має залишатися доступною для більшості українців – приблизно 15-20 грн/кг. Експерти радять купувати її за потреби та не робити надмірних запасів.

Раніше портал Знай повідомляв, ковбаса та м'ясо стануть делікатесом: на скільки зростуть ціни перед святами.

Також наш портал інформував, українців попереджають про зимовий стрибок цін: що буде дорожчати.

Крім того, ми писали, гречка, рис та вівсянка: чому ціни на крупи невпинно ростуть.