Міністерство оборони розглядає можливість масштабного залучення іноземних громадян до служби у Збройних силах України. Про це повідомили народні депутати, ознайомлені з концепцією майбутніх реформ оборонного відомства.

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube
Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

За словами депутата від "Слуги народу" Романа Каптелова, держава може видавати ліцензії компаніям, які займатимуться пошуком іноземних добровольців для служби в українській армії. За кожного залученого бійця такі структури зможуть отримувати винагороду до 5 тисяч доларів.

Водночас самим іноземним військовослужбовцям, згідно з обговорюваними пропозиціями, можуть встановити грошове забезпечення на рівні від 7 до 10 тисяч доларів на місяць. Як зазначив Каптелов, ця інформація пролунала під час зустрічі міністра оборони Михайла Федорова з представниками парламентської більшості.

Своєю чергою депутат від "Батьківщини" та член комітету з питань національної безпеки Вадим Івченко заявив, що розмір виплат для іноземців не відрізнятиметься від грошового забезпечення українських військових, які виконують бойові завдання на передовій.

За його словами, Міноборони також пропонує збільшити виплати бійцям на лінії фронту та командирам, враховуючи високий рівень відповідальності та ризику. Згідно з представленими розрахунками, військовослужбовці на передовій зможуть отримувати понад 400 тисяч гривень щомісяця з урахуванням різноманітних надбавок.

Водночас залишається відкритим питання фінансування такої ініціативи. Роман Каптелов зазначив, що представники Міноборони поки не пояснили, за рахунок яких джерел планується виплачувати настільки значні суми іноземним контрактникам та оплачувати послуги рекрутингових компаній.

ЗСУ фото
ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

У той же час народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Фріз вважає, що залучення іноземців може стати лише додатковим інструментом для посилення армії, однак не вирішить ключових проблем мобілізації. На її думку, для досягнення результату необхідні більш глибокі та комплексні зміни у системі комплектування військ.