В Україні повертаються планові відключення електроенергії — цього разу за ініціативою обленерго, які проводять масштабні ремонтні роботи на мережах. Навіть якщо "Укренерго" не оголошує загальнонаціональних графіків, тисячі споживачів можуть залишитися без світла на кілька днів.

Одне з наймасштабніших відключень заплановане у Дніпрі та Дніпровському районі — з 6 по 9 липня електропостачання призупинять на десятках вулиць. Лише за перший день ремонтів без світла опиняться мешканці понад 20 вулиць — від Будівельників до Козака Мамая та Запорізького шосе.

Відключення світла в Україні влітку
Відключення світла в Україні влітку

Загалом упродовж чотирьох днів ремонтні бригади працюватимуть на більш ніж 50 вулицях міста, а також у садівничих товариствах Обухівки, Орільського та прилеглих сіл. Повний перелік адрес опублікований на офіційних ресурсах обленерго — мешканцям радять заздалегідь звіритися зі списками.

Чому вимикають світло, якщо графіки Укренерго не діють

Планові ремонти — стандартна процедура для підтримки електромереж у робочому стані. Влітку навантаження на інфраструктуру зростає через масове використання кондиціонерів, тож обленерго намагаються провести профілактику до пікових температур. У Дніпрі роботи спрямовані на підвищення надійності енергопостачання в умовах спекотного липня.

Планові відключення принципово відрізняються від аварійних чи погодинних графіків — вони не пов'язані з дефіцитом потужності в енергосистемі, а є суто технічними заходами. Проте для споживачів результат однаковий: відсутність електропостачання на кілька годин або навіть цілий день.

Як дізнатися, чи потрапила ваша адреса під відключення

Обленерго публікують графіки планових ремонтів на власних сайтах та в соцмережах. Зазвичай інформація з'являється за 1-2 дні до початку робіт. Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, оголошення також можуть розміщувати на інформаційних дошках біля під'їздів. У разі тривалих відключень рекомендується заздалегідь зарядити павербанки та зробити запас води.

Раніше портал Знай повідомляв, світло в суботу не вимикатимуть: "Укренерго" скасувало графіки відключень.

Також наш портал інформував, екстрені відключення світла в Києві: "Укренерго" скасувало графіки через спеку та смог.

Більше деталей читай у матеріалі: "Літо буде важким": українців попередили про відключення світла по 10-12 годин.