Інші

П'ятьох російських спортсменів викинули з чемпіонату світу

0

Допінг знову у справі

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) не допустила п'ятьох російських легкоатлетів до участі в командному чемпіонаті світу, який стартує в китайському місті Тайцан.

За інформацією російських ЗМІ, у чемпіонаті не зможуть взяти учас Ольга Єлісєєва, Клавдія Афанасьєва, Юлія Ліпанова, Сергій Широбоков і Сергій Шарипов.

Заборона на участь в змаганнях для цих спортсменів поширюється тільки чемпіонату в Китаї, подальші рішення будуть прийняті пізніше.

Це рішення IAAF пов'язано з розслідуванням стосовно тренера Віктора Чегіна, якого раніше відсторонили через масові порушення допінгових правил серед його вихованців.

У грудні 2016 року IAAF прийняла рішення тимчасово відсторонити ВФЛА і дозволити російським легкоатлетам, відповідним критеріям організації, брати участь на міжнародних стартах в нейтральному статусі. Багато російські легкоатлети були позбавлені нагород і дискваліфіковані. Крім того, через допінг-скандалу РФ була тимчасово позбавлена ​​членства в МОК.

Продовження допінг-скандалу у Росії

 

Інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков відмовився від ряду своїх звинувачень на адресу російських спортсменів.

Таким чином, Спортивний арбітражний суд (CAS) виправдав російських спортсменів, які раніше були звинувачені у вживанні допінгу.

Родченков підтвердив, що: а) він ніколи не давав коктейль "Дюшес" жодному спортсмену; б) він ніколи не бачив, щоб коктейль "Дюшес" використовувався спортсменами. Таким чином, його свідчення про використання коктейлю "Дюшес" спортсменами, які подали апеляції, не що інше, як неперевірена інформація, тому комісія CAS повинна відхилити її, - говориться в документі, опублікованому на сайті суду.

Відзначимо, під коктейлем "Дюшес" мається на увазі напій із заборонених для спортсменів речовин, змішаних з алкоголем. Раніше Родченков заявляв, що він особисто давав спортсменам російської збірної даний напій.

Дивіться: трейлер документального фільму "Ікар" про допінг у російському спорті

Як повідомляв портал Знай.Спорт, ще одна велика держава потрапила у допінговий скандал з олімпійцями.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
допінг, чемпіонат світу, відсторонення, Росія