Бокс

Повернення поясу Дігейлом та інші бої уік-енду

0

У суботу відбулося декілька цікавих боїв

У Лас-Вегасі, Невада, на арені Hard Rock Hotel and Casino, промоутерські компанії Mayweather Promotions і TGB Promotions представили вечір боксу, поєдинки якого транслювала телекомпанія Showtime, де в міжнародну трансляцію потрапили три чемпіскіх поєдинку.
 
Головну частину вечора відкрив відбірковий поєдинок за версією IBF в першій середній вазі між проспектами цій ваговій категорії 28-річним Джуліаном J Rock Вільямсом (24-1-1, 15 КО), який займає другий рядок рейтингу, і 26-річним Натаніель No Problem Геллімором ( 20-1-1, 17 КО), що розташувався на першому рядку.
 
Геллімор з перших секунд бою зайняв центр рингу, чітко працюючи джебом, і досить важким, по поверхах Вільямса. Останній, відступаючи вздовж канатів, намагався зберігати дистанцію, зрідка відповідаючи джебом і сам. Темп поєдинку був невисокий, тому швидкісних атак, у виконанні як одного, так і іншого, видно не було. Все зводилося до атаки двійкою Натаніеля з дальньої дистанції, після чого він зависав на ближній, намагаючись спрацювати на вибуху комбінаціями по корпусу і голові Джуліана. Вільямс був готовий до цього і, проспойлеровав в другому і третьому раундах, до кінця четвертого непогано розгойдав Натаніеля своїми спуртами в інсайд.
 
Друга чверть лише візуально схожа на першу. Вільямс все також тягнув Натаніеля на себе, але вже зустрічаючи його вагомим джебом, після чого все знову зводилося до обміну ударами на ближній дистанції, де Вільямсу все ж вдавалося наносити більше результативних ударів. Незважаючи на спроби команд боксерів змусити своїх підопічний боксувати, малюнок бою зводився до одного сценарієм - двійка Вільямса або джеб і правий боковий Геллімора з дистанції, після чого штовханина з бажанням просунути крізь захист суперника свою серію ударів. У сьомому раунді обидва бійця влаштували відверті гойдалки, як в ударах з дистанції, так і обміні ударами в клінчі. Поступово Вільямс почав лідирувати як по ударам з дистанції, так і в обміні такими в інсайд, повідомляє Sport.ua.
 
До чемпіонських раундів Геллімор підійшов порядком втомленим. Він вже не намагався нанести удари з дистанції, звалюючись в ближній бій з блоком з рукавичок, де і намагався нанести досить важкі апперкоти і бічні. Відпрацювавши, Натаніель йшов на дистанцію, де намагався відбігав, щоб зарядити батарейки. Джуліан намагався відсидітися за блоком, щоб уникнути спурту суперника і постаратися перехопити атаку.

 

Фінальний раунд показав, що Вільямс зберіг сили для того, щоб починати свої атаки з швидкого, як на фінал, джеба і різких комбінацій в корпус і голову, але розвинути свій успіх в інсайд не міг - не вистачало сил. Геллімор намагався лівим збоку щільно зустріти суперника, щоб потім проспутртовать на ближній. Обидва бійці мали свої моменти, але, на мою думку, Джуліан був точнішим у багатьох епізодах, що і позначилося на кінцевому результаті - перемога рішенням більшості (116-112, 117-110 114-114) за Джуліаном Вільямсом.
 
У другому поєдинку матч-реванш проводили 34-річний Калеб Golden Трюекс (29-3-2, 18 КО) і 32-річний лівша Джеймс Chunky Джеймс Дегейл (23-2-1, 14 КО). Нагадаємо, що 9 грудня минулого року Калебу вдалося перемогти Джеймса рішенням більшості, відібравши у нього титул чемпіона світу за версією IBF в другій середній вазі.
 
Трюекс почав бій з явним бажанням відстояти свій титул, показавши в своїх діях вирішити всі одним ударом. Він переслідував Джеймс Дегейл по всьому периметру рингу, намагаючись заморозити його першими ударами в атаці, а вже другою хвилею розбити і забити. Але Джеймс чітко намагався триматися подалі від суперника, використовуючи весь периметр рингу. А коли Трюекс починав його наздоганяти, Джеймс відмахувався ударами назустріч, після чого намагався увійти в клінч. При цьому Джеймс Дегейл не соромився йти пліч-о-на підборіддя Трюекса або просунути удар нижче пояса. Бажання Калеба вдарити, і вдарити сильно, відверто заважало йому. Він був настільки скутий в своєму бажанні завдати цей сильний удар, що програвав у швидкості, як в ногах, так і руках, показуючи велику раскоордіннованность. Це, безумовно, допомагало Джеймс Дегейл, відчувати себе на дистанції досить впевнено. Перша чверть бою проходила за одним сценарієм: Трюекс насідає на Джеймс Дегейл, той з дистанції непогано закидає парочку ударів знизу або збоку, після чого відбувається боротьба в клінчі.
 
Секунданти вимагають від Трюекса змінити стиль і перейти до того, що вони відпрацьовували в залі - використання джеба і швидкі комбінації. Але Калеб і не намагався змінюватися. Він вперто ходив за Джеймсом з одним бажанням - сильно вдарити. Але йому це не вдавалося. Як тільки Калеб наздоганяв суперника біля канатів або в кутку, він зупинявся і починав готувати удар. У цьому момент Джеймс і кидався на нього з клінчем або ж продовжував тікати від прямого зіткнення, відмахуючись ударами з дистанції. У п'ятому раунді Джеймс Дегейл почав відверто спойлеровать, всіляко уникаючи зіткнення з Трюексом і останній в цьому всіляко допомагав Джеймсу. Калеб геть позбувся легкості в ногах і спробах швидко пробивати комбінації. Вдалі атаки Трюекса траплялися тільки тоді, коли він діяв з дистанції подвійним джебом і стрімко зблизився з ударом правою. Джеймс Дегейл просто не встигав реагувати. Але якщо Джеймс затягував з попередніми діями в атаці, то Джеймс безкарно бив назустріч, а потім або спуртовать, або тікав. Калеб потрапляв і потрапляв важко, про що свідчило розсічення правої брови і гематома під лівим оком Джеймса, але задоволення поєдинок явно не приносив. Глядачі бачили передбачувані в своїй одноманітності дії Трюекса з його бажанням вдарити, і боягузтво Джеймс Дегейл з рідкісними спробами огризнутися. Причому Джеймс не соромився не просто небезпечно йти головою вперед, він відверто робив це з потурання рефері Тоні Вікса, завдавши глибоке розсічення правого століття Трюексу.

 

Фінальна чверть також не припускала особливої ​​видовищності і інтриги. Калеб начебто спробував діяти швидше на зближенні, але зрівнятися зі швидкістю тікання Джеймса йому не вдавалося. Втім, як не вдавалося і Калебу звільнятися від клінчів Джеймс Дегейл. Тільки до закінчення десятого раунду рефері, нарешті, спромігся зняти з Джеймса пункт на картах суддів за постійні утримання. Одинадцятий і дванадцятий раунди бою були схожі на будь-який з попередніх. Трюекс потрапляв на зближенні, після чого слідували клінчі, ініціатором яких був Джеймс Дегейл. І так раз по раз, поки гонг не повів про закінчення цього дійства.
 
Судді виявилися одностайні у своєму рішенні (117-110, 114-113, 114-113), віддавши перемогу Джеймс Дегейл, який повернув собі пояс чемпіона.
 
Якщо говорити про послевкусии, то воно було дуже не до вподоби. ДеГейл повинен отримати відповідну оцінку від керівництва IBF, оскільки той бруд і боягузтво, яку той показав, ну ніяк не відповідає поведінці чемпіона.
 
У головному протистоянні вечора боксу володар титулів чемпіона світу за версіями WBA Super і IBO в першій середній вазі 34-річний лівша Ерісланді The American Dream Лара (25-2-2, 14 КО) вийшов у ринг для об'єднавчого поєдинку проти 27-річного чемпіона світу за версією IBF Джарред Swift Худа (21-0, 15 КО).
 
У цьому бою очікувалася дійсно велика інтрига - чи зможе голодний до великих перемог молодий і амбітний Худ, зруйнувавши оборону хитрого й досвідченого Лари, а також уникнувши гострих атак Ерісланді, перемогти, зробивши себе частиною історії боксу.
 
Початок бою показало, що витримана тактика Лари є для Худа важким завданням. Тактика Джарред передбачала досить щільне зближення з Ерісланді за рахунок подвійних і потрійних джебів, з подальшими ударами справа. Однак ні швидкості зближення, ні блискавичній в джебі і фінальної частини атаки Худ показати не зміг. Ерісланді дуже чітко діяв назустріч, причому не показуючи нічого нового, з того, що він зазвичай практикує в своїх поєдинках.
 
І якщо першу третину поєдинку можна розцінювати, як Пристрілювальні, то в четвертому раунді Лара дав зрозуміти, що за швидкістю Худу з ним ніяк не зрівнятися. Джарред немов впав у якийсь незрозумілий ступор. Замість необхідних від нього тренером швидких комбінацій по корпусу і голові, Худ витрачав багато часу на підхід з незрозумілими ухилами, поки не напаривается на зустрічний джеб і двійки Ерісланді, які гасили всі атакуючі плани Джарред. Всю другу третину бою Лара залишався недосяжним для джеба Худа, використовуючи дистанцію і своєчасне пересування по рингу. Причому Джарред сам був винен у тому, що пропускав удари від суперника, не завжди встигаючи випереджати або відповідати. Він був занадто повільний і дуже сподівався, що його блок з рукавичок допоможе йому зачепитися на ближній дистанції з подальшим спуртом. Але Лара легко обводив блок, закидаючи або бічні на сайд-степ або аперкотами впиваючись в підборіддя Джарред.
 
Поєдинок явно проходив під девізом - Джарред, зроби все, що ти можеш, а я зроблю рівно стільки, скільки треба для перемоги. Досвід Ерісланді став визначальним. Він не прагнув щось і комусь довести, діючи чітко і виважено, інтуїтивно відчуваючи, коли треба почати діяти. Будь-яке початок атаки худому Ерісланді тиснув на самому початку, що змушувало Джарред спочатку втрачати впевненість, а потім і відчувати власну неповноцінність. Навіть бистроударное двійок Худа на початку восьмого раунду не принесла йому успіху. Лара спокійно заблокував їх на відході, а якщо і зупинявся під канатами, то і тут бічні удари Джарред по корпусу і голові припадали на лікті і рукавички. А коли Худ, закінчуючи атаку, подзавісал, Лара тут же одним-двома важкими ударами набирав пункти на картах суддів.
 
До чемпіонських раундів розуміння того, що Худу вже не під силу змінити хід бою, прийшло остаточно. Все, що йому слід було зробити, так це просто забивати Ерісланді великою кількістю ударів. І Худ здорово брикає спуртами в інсайд, але результативність цих атак була дуже невисокою. Лара втомився, але йому все одно вдавалося уникнути більшості бомб Джарред. Правда, наносити більше результативних ударів Ерісланді не міг. До того ж Лара дуже хитро спрацював, взявши Худа його ж зброєю - він прийняв боротьбу в клінчі, буквально вдавлюючись в суперника і змушуючи Джарред відступати. І як тільки той робив крок назад, Лара наносив кілька результативних ударів, після чого знову повторював свій алгоритм. Якщо удари і вдавалися Джарред, то тільки під кінець раунду, коли Лара втомлювався. Але і гутаперчева Ерісланді не давала Худу наносити акцентовані удари. Але закінчення одинадцятого раунду показало, що Джарред має можливість перемогти нокаутом. В останні секунди він спуртанул, що змусило Ерісланді розгублені. І якби Худ діяв більш спокійно і мав час, Лара міг би впасти.

Фінальний раунд Худ почав дуже жорстко, але тримати високу швидкість і щільність своїх ударів йому не вдавалося. Лара, чекаючи закінчення атаки Джарред, відходив на дистанцію, з якої і наносив кілька ударів. Після чого гра починалася спочатку. Питання, а чи вистачить часу Худу, щоб забити Лару, встав особливо гостро після того, як в кінці фінального раунду Ерісланді опинився в нокдауні, але зміг закінчити бій на ногах.
Судді визначилися з рішенням досить швидко, віддавши перемогу Джарред Худу рішенням більшості (114-113, 114-113 і 113-114).
 
Моя думка, що поєдинок Ерісланді не програв, а Джарред його не виграв. Більш прагматичним було б дати нічийний результат, що дозволило б провести матч-реванш. Втім, а чи потрібен він? Треба визнати, що Лара показав все, що у нього є в загашнику, де досвід і навички просідають під віком. Худ же отримав впевненість разом з великим досвідом, який зробить його в другому бою куди впевненіше. Тим більше, що саме майбутнє належить Худу, коли Ерісланді час піти в тінь і на спокій.
 
Фото Getty Images

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, Ломаченко презентував промо-ролик до бою з Лінаресом.

Автор матеріалу: 
Дмитро Котков
Теги: 
Дігейл, бої