Інші

Українська шахістка завоювала медаль чемпіонату Європи

0

Анна Музичук здобула бронзу

Відома українська шахістка Анна Музичук здобула бронзову медаль чемпіонату Європи зі швидких шахів в Тбілісі (Грузія).

Після одинадцяти турів Музичук разом з ще однією українкою Ганною Ушеніною, а також трьома іншими шахістками набрали по 8 очок. Переможець і призери були визначені за додатковими показниками.

Золота медаль дісталася німкені Елізабет Петц, другою стала росіянка Анастасія Боднарук. Музичук виграла бронзу, а Ушеніна розташувалася на четвертій сходинці.

У чоловіків в швидких шахах найкращим серед українців став Антон Коробов, який посів сьоме місце, поступившись переможцю Івану Шарич з Хорватії 0,5 очка.

Нагадаємо, раніше Музичук відмовилася від участі в турнірі в Саудівській Аравії через зобов'язання надягати хіджаб.

"Відмовитися від участі було дуже важко, бо в цьому випадку я втрачаю не тільки всі титули. У Ер-Ріяді вони створили ще й рекордний призовий фонд, значно вище, ніж в попередніх чемпіонатах. Але, незважаючи на це, все ж, вирішила, що зараз важливіше відстояти свої принципи. Коли дізналася, що чемпіонат буде проводитися в Саудівській Аравії, де діють закони шаріату, зрозуміла, що це буде непростим випробуванням.

Там жінки в громадських місцях повинні надягати абаю, хіджаб, а також постійно перебувати в супроводі чоловіка . Я вважаю, що стра ни для чемпіонатів світу повинні підбиратися ретельно.

Саудівська Аравія - це не та країна. Там взагалі вперше проводять змагання такого рівня. Крім того, ще три роки тому шахи там вважали азартної гра. Організатори змагань такого рівня повинні з повагою ставитися до інших країн, їхніх традицій, релігій. І як одна з топових гравців, я вважала, що зараз важливо пояснити, що тут є проблема. Країна, яка організовує турнір, повинна толерантно ставитися до культури всіх учасників ", - сказала Музичук в інтерв'ю DW.

Рік тому Ганна Музичук була на Чемпіонаті світу з класичних шахів, який проводився в Ірані, де одягала хіджаб. За словами українки, випробувавши всі незручності місцевих правил, вдруге вона вирішила висловити протест такого вибору країн для проведення турнірів.

"Коли я їхала до Ірану у мене не було вибору. Тоді я не дуже уявляла, як все буде. Я вже більше десяти років граю на міжнародних змаганнях, і в Ірані - це вперше, коли учасникам були нав'язані певні умови. Там я відчула, як це: носити хіджаб постійно. Повинна сказати, що це - дуже незручно, особливо грати в ньому партії. І коли нас раптом поставили в такі умови, я вирішила боротися. Мені здавалося, що коли про це заявляє чинна чемпіонка світу, заява не може бути проігноровано.

Музичук вважає, що вона разом із сестрою Марією з легкістю відвоюють свої титули, враховуючи високі рейтинги.

"Ми просто пропустили ці змагання, але в подальшому у всіх інших змаганнях плануємо брати участь. У чемпіонатах світу є єдине обмеження по рейтингу: потрібно було мати певну кількість балів. Брати участь в додаткових турнірах - не треба. Рейтинги у нас з Марією і так високі, тому відвоювати титули буде не проблема.

Таким чином українка втратила свої титули.

Відзначимо, що українська шахістка зробила найпопулярніший пост у соцмережі. Музичук усього за чотири дні зібрала найбільшу кількість лайків в українському сегмент Фейсбук постом про бойкот чемпіонату з шахів у Саудівській Аравії. 

Допис спортсменки набрав більше 100 тис лайків, 13 тис коментарів і майже 50 тис розповсюджень. Про це інформує видання Watcher, яке спеціалізується на маркетингу в соціальних медіа.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, українка виграла чемпіонат Європи зі швидких шахів.

Фото – УНИАН

Автор матеріалу: 
Катя Тугушева
Теги: 
спорт, шахи, Музичук