Інші

Не здався: велогонщик фінішував, хоч і пройшла вічність

0

Евальдас Шишкевичюс показав, що таке воля

Литовський велогонщик Евальдас Шишкевичюс фінішував останнім у велогонці "Париж – Рубе", яка відбулася 8 квітня.

В протоколі зазначено, що Шишкевичюс "не фінішував", хоча литовець зумів завершити гонку.

29-річний спортсмен з'явився на велодромі в Рубе через годину після того, як словак Петер Саган здобув перемогу в гонці. Організатори кілька разів пропонували йому сісти в машину і доїхати з ними до фінішу, проте гонщик відмовився це робити.

"За 30 км до фінішу зрозумів, що водій з машини організаторів хоче, щоб я скоріше зупинився. Але до того моменту я вже проїхав 230 км, і мені залишалося тільки 30. Неймовірним було те, що люди підтримували мене", – цитує Шишкевичюса Sporza.

За 17 км до фінішу на одному з останніх ділянок бруківки у гонщика трапився прокол. За збігом обставин "технічка" його команди зламалася, і її везли на причепі поблизу, тому Шишкевичюс зумів поміняти колесо.

До того моменту, коли гонщик дістався до велодромі, охоронці закрили ворота на в'їзді на стадіон. Тим не менш вони відкрили ворота для Шишкевичюса.

"Я не люблю здаватися, будь це гонки або інші речі в житті. Мені не хотілося здаватися з поваги до організаторів. "Париж – Рубе" – гонка, до якої потрібно ставитися з повагою", – цитує гонщика Cyclingnews.

Нагадаємо, чотириразовий чемпіон Тур де Франс Крістофер Фрум здав позитивну допінг-пробу на вміст речовини сальбутамол під час багатоденки Вуельта-2017.

Як повідомляє Insidethgames, проба була здана спортсменом 7 вересня. У ній виявлено доза сальбутамолу, яка в два рази перевищує допустимий ліміт.

Міжнародний союз велосипедистів (UCI) вже почав розслідування і зажадав від Фрума пояснень.

"Всі знають, що у мене є астма. Я іноді використовую ліки від неї, але завжди в допустимих рамках. Під час Вуельти мені стало гірше, так що після поради лікаря команди я подвоїв дозу ліків. Але, як і завжди, я ретельно стежив за тим, щоб не перебільшити дозу.

Я дуже серйозно ставлюся до своєї лідерської позиції у велоспорті. UCI надходить абсолютно правильно, почавши розслідування. Я і Sky надамо їм всю необхідну інформацію", - розповів Фрум.

Нагадаємо, що Фрум в 2017 році виграв дві престижні багатоденки - Тур де Франс і Вуельту. Якщо ж йому не вдасться пояснити UCI те, яким чином в його допінг-пробі виявилася велика доза сальбутамолу, то він може отримати серйозне покарання.

Раніше інформаційний портал Знай.Спорт повідомляв, що українські велогонщики завоювали чотири медалі на чемпіонаті Європи.