Інші

Українець Кононенко виграв першу велогонку Race Horizon Park 2017

0

Велогонкою світу в Чабанах відкрилася серія міжнародних велогонок

В смт. Чабани, під Києвом стартувала програма традиційної серії міжнародних велогонок Race Horizon Park 2017, яка вже шостий рік поспіль проходить в останній уїк-енд травня в українській столиці.

Починаючи з 2014-го року, традиційні київські старти відкриваються Велогонкою світу, чоловічою одноденкою категорії 1.2 Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) під офіційною назвою Horizon Park Race For Peace. Щоб підкреслити головний посил гонки, безпосередньо перед стартом будуть випущені білі голуби миру.

"Це зовсім не випадковість, що у нашої п'ятничної гонки саме така назва. Воно з'явилося в 2014-му році і стало реакцією на трагічні події, які відбувалися і продовжують відбуватися в нашій країні", - говорить Олександр Башенко, президент Федерації велоспорту України та голова організаційного комітету Race Horizon Park. "Вони торкнулися і велоспорт. Так в Донецьку тепер не можуть проводитися традиційні змагання Гран-прі Донецька, а Крим і зовсім був головним місцем для тренувань наших провідних велосипедистів. Але за допомогою Horizon Park Race For Peace ми звертаємося не тільки до велосообществу: ми хочемо в ці непрості для України часи подарувати свято всьому Києву і всій Україні".

Якщо раніше Horizon Park Race For Peace проходила в Голосіївському районі міста Києва, то з минулого року вона переїхала в смт. Чабани. Завдяки цьому Федерації велоспорту України спільно з сільською радою Чабанів вдалося здійснити давній задум: ​​відремонтувати знамените Олімпійське кільце, яке було побудовано для тренувань радянських велосипедистів до Олімпійських ігор 1980-го року. Після розвалу СРСР ця легендарна траса довгий час пустувала, в результаті чого вона була частково зруйнована. І якщо в минулому році на Олімпійському кільці був проведений переважно косметичний ремонт, то на цей раз трасу відремонтували грунтовно.

"Приймати Race Horizon Park - це велика честь для нас", - відзначає Олександр Киризлієв, голова сільської ради Чабанів. "Ми дуже раді, що мешканці Чабанів другий рік поспіль побачать велосипедні змагання найвищого рівня. Але для нас це не просто престижна велогонка, а й стимул до подальшого ремонту доріг і розширення меж Києва. Horizon Park Race For Peace - чергове підтвердження того, що життя за межами міста Києва життя не закінчується".

Одноденна гонка Horizon Park Race For Peace стартувала в смт. Чабани на вулиці Кірова. Гонщикам належить 10 раз подолати коло протяжністю в 16 кілометрів. Таким чином, загальна дистанція Horizon Park Race for Peace складе 160 кілометрів. У перегонах беруть участь 21 команда: 11 зарубіжних з 9 країн і 9 українських. Серед них незмінні переможці Race Horizon Park, команда Kolss Cycling Team з Києва, а також сильні міжнародні команди Astana - Vino Motors (Казахстан), Minsk Cycling Club (Білорусь), Synergy Baku Cycling Project (Азербайджан) і Wibatech 7r Fuji (Польща). Головним суддею Race Horizon Park 2017 став відомий комісар UCI Якоб Кнудсен (Данія).

Переможцями першого дня стали: Михайло Кононенко з київської команди Kolss Cycling Team-1 місце, Якоб Франдсен з даньської команди Team Aura Energy-CK Aarus - 2 місце. Бронзу завоював Микита Соколов з казахстанської Vino-Astana Motors.

Автор матеріалу: 
Олександр Волос
Теги: 
Race Horizon Park, велогонка, Михайло Кононенко