Фінал Ліги Європи: Шлях Аяксу до матчу з Манчестер Юнайтед

0

Знай.Спорт перед матчем Аякс - Манчестер Юнайтед представляє шлях нідерландського гранду до фіналу Ліги Європи

Цьогорічний Аякс під керівництвом Петера Боша нагадує нідерландського гранда зразка 1995 року.

Тодішній Аякс під керівництвом Луї ван Гала підкорив Лігу Чемпіонів, а разом з турніром і світову європейську спільноту. Для більш сучасних вболівальників Аякс може асоціюватись з цьогорічним Монако, який дійшов до півфіналу Ліги Чемпіонів.

Амстердамський колектив грає по-спортивному агресивно та напрочуд нахабно, демонструючи непоганий атакувальний футбол. Команда вдосталь забиває, проте оборона голландців частенько теж дає збій.

Проводячи аналогії з сучасним Монако та Аяксом кінця минулого століття, зазначимо, що середній вік нинішнього колективу лише 23 роки. Але не у віці справа, адже команда ван Гала, яка підкорила всю Європу, була також ще зелена, середній вік колективу становив – 24 роки.

Команда чудово грає у рідних стінах - Аякс виграв сім домашніх матчів з семи. Але, коли справа доходить до виїзних поєдинків, виникає достатньо проблем і вболівальники вимушені хапатись до кишені за заспокійливим.

На груповій стадії Аякс потрапив до групи G, яку згодом і виграв. У квартеті разом з голландцями опинились іспанська Сельта, бельгійський Стандарт та грецький Панатінаїкос.

Підопічні Петера Боша не програли жодного матчу у групі. Аякс двічі зіграв внічию у виїзних поєдинках. Спочатку з іспанською Сельтою – 2:2, а у останньому турі з бельгійським Стандартом – 1:1.

Стандард - Аякс 1:1

Стадія плей-оф підтвердила, що амстердамський клуб чудово грає вдома і жахливо на виїзді. Голландець виявився не летючим. Аякс не виграв жодного виїзного матчу на стадії плей-оф, проте якимось дивом пролазив у наступні раунди.

Зайнявши перше місце у своїй групі, Аякс потрапив у 1/16 фіналу на польську Легію. Перший поєдинок у Польщі виявився сухим – 0:0. У матчі-відповіді Аякс здобув мінімальну перемогу, тим самим, пройшовши у наступну стадію.

1/8 фіналу звела голландський клуб з датським Копенгагеном. Перший матч у Данії завершився перемогою господарів – 2:1. В свою чергу Аякс виграв свій домашній матч з рахунком – 2:0.

У 1/4 Шальке та Аякс подарували вболівальникам справжній трилер. Перший матч на Амстердам Арені виграли нідерландці з рахунком – 2:0. А ось у Німеччині Аякс створив футбольне диво. Після 90 хвилин гри, на табло німецького стадіону світилось - Шальке 2-0 Аякс. Глядачів чекали два тайми по 15 хвилин. На 101 хвилині Шальке забив третій м’яч, вболівальники німецького клубу вже встигли відсвяткувати вихід своїх улюбленців до півфіналу.

Проте свято завітало в гості на вулиці Аяксу та їх вболівальників.

111-а хвилина - Вігевер забиває такий необхідний для нідерландського клубу гол, який дозволяє їм пройти далі.

120-а хвилина – Юнес остаточно ховає Шальке на очах у власних вболівальників. Аякс у півфіналі.

Також зазначимо, що амстердамці грали у меншості з 80-ї хвилини: другу жовту отримав Велтман.

До вашої уваги відеоогляд чвертьфінальних матчів Аяксу

Аякс – Шальке

Шальке – Аякс

Півфінальні матчі за своїм сценарієм не особливо відрізнялись від поєдинків на попередній стадії.

Аякс зустрічався з французьким Ліоном, і у рідних стінах не залишив жодного шансу супернику – 4:1. Проте вже за тиждень у матчі відповіді поступився з рахунком – 1:3. Знову ж таки, змусивши вболівальників понервувати, проте потім шаленіти від радощів.

Ліон - Аякс 3:1 (заг. 4:5)

Такий шлях пройшов амстердамський Аякс до фіналу Ліги Європи, де вже 24-го травня поміряється силами з Манчестер Юнайтед.

Раніше портал Знай.Спорт публікував шлях Манчестер Юнайтед до гри з Аяксом.