Футбол

ФІФА приховала частину інформації по чемпіонатам світу в Росії та Катарі

0

За останні два роки доповідь сприяла арешту або припиненню діяльності багатьох чиновників ФІФА

Розслідування голосування з виборів країн-господарок ЧС-2018 в Росії і ЧС-2022 у Катарі містить більше 400 аркушів, однак лише частина їх була опублікована ФІФА. Повна версія доповіді американського незалежного дослідника Майкла Гарсії потрапила в розпорядження журналістів Bild.

Так оприлюднені нові факти, що з невідомого джерела перед виборами була відправлена ​​сума в 2 мільйони євро на ощадний рахунок 10-річної дочки одного з членів ФІФА.

Також три виконавчих члена організації, у яких було право голосу, перед голосуванням літали на вечірку в Ріо-де-Жанейро на літаку приватної катарської компанії.

Після досліджень Гарсії арбітражна палата комітету з етики ФІФА зазначила, що була підозріла поведінка під час голосування, але цього недостатньо, щоб поставити під сумнів рішення дати право Катару провести турнір 2022 або Росії в 2018 році. Гарсія залишив посаду керівника слідчого органу ФІФА в грудні 2014 року в знак протесту.

- Для всіх, хто мав справу з питанням підкупу в ФІФА і доповіддю Гарсії немає нічого дивного. Звіт не містить доказів того, що чемпіонат світу 2018 або 2022 був куплений. Було б також бути дуже наївним вважати, що такі люди, як Гарсія змогли б знайти остаточний доказ цього.

Згідно з нашими дослідженнями, тільки за останні два роки ця доповідь Гарсії сприяла арешту або припиненню діяльності багатьох чиновників ФІФА. Це реальна заслуга цього звіту. Він був початком великої лавини,  - написав журналіст Bild Пітер Россберг на своїй сторінці у Facebook.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, стало відомо, коли відбудеться ЧС-2022.

Фото Getty Images

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
ЧС, Росія, Катар