Прапор "ДНР" на матчі Рома-Шахтар: ФФУ взялася за відморозків

0

ФФУ просить заборонити символіку так званих республік

Федерація футболу України надіслала звернення до FARE із проханням додати до переліку забороненої для демонстрації на футбольних матчах символіки так званих "ДНР" та "ЛНР", інформує офіційний сайт ФФУ.

Також фанати Динамо просили ФФУ посприяти забороні символіки "ДНР" та "ЛНР" з боку ФІФА та УЄФА.

FARE – організація, яка бореться з проявами расизму та ксенофобії в європейському футболі.

Нагадаємо, Європейський футбольний союз прийняв до розгляду скаргу Федерації футболу України на "прапор" "ДНР" в секторі Роми на матчі Ліги чемпіонів Рома – Шахтар (1:0).

Федерація футболу України надіслала скаргу в європейський футбольний союз щодо "прапора" терористичної організації, і нещодавно до ФФУ надійшла відповідь з УЄФА.

Дану скаргу віддали дисциплінарному інспектору УЄФА для вивчення матеріалів та порушення провадження до 5 квітня. Якщо висновок інспектора буде позитивним, Дисциплінарний комітет УЄФА відкриє дисциплінарну справу за цим фактом або додасть матеріали до вже відкритої справи по матчу Рома – Шахтар.

На матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Рома – Шахтар на секторі фанатів господарів було помічено "прапор" так званої "ДНР". У відповідь на прохання Футбол 24 розглянути епізод з "прапором" "ДНР" на матчі Рома – Шахтар прес-служба УЄФА повідомила, що Дисциплінарний комітет УЄФА вже відкрив справу щодо цієї гри. Однак справа стосувалась сутички Факундо Феррейри з болбоєм та факту запалювання піротехніки на "Стадіо Олімпіко".

Втім, після повторного звернення Футбол 24 щодо наявності "прапора" "ДНР" на трибуні Роми у прес-службі УЄФА відповіли, що перенаправили запит у Дисциплінарний комітет УЄФА. Згодом Дисциплінарний комітет УЄФА розглянув прохання Футбол 24 і вирішив усе ж не відкривати справу за фактом розмахування політичною символікою незаконного угрупування у секторі вболівальників Роми.

Згодом колектив фанатів Динамо "Родичі" попросив ФФУ сприяти забороні "прапорів" так званих "ДНР/ЛНР" з боку УЄФА та ФІФА.

13 березня в рамках 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Рома на "Стадіо Олімпіко" грала з донецьким Шахтарем. Перший матч завершився на користь української команди з рахунком 2:1, а тому ситуація змушувала італійців атакувати і забивати.

У першому таймі забитих м'ячів не було, а ось на початку другої половини зустрічі Едін Джеко скористався виходом один на один і своїм голом, який виявився єдиним у матчі, вивів "джаллороссі" в чвертьфінал Ліги чемпіонів.

Відзначимо, що Шахтар догравав матч у меншості після того, як за фол останньої надії вилучили з поля Івана Ордеця.

Відзначимо, що найбільшим досягненням Шахтаря в Лізі чемпіонів є чвертьфінал. У 2011 році "гірники" вийшли в 1/4 фіналу, де поступилися Барселоні. У 2009 році Шахтар став переможцем Кубка УЄФА, здолавши у фіналі бременський Вердер. У тому ж році донецька команда боролася за Суперкубок УЄФА, але поступилася Барселоні.

Рома була фіналістом Кубка чемпіонів в 1984 році (програла Ліверпулю) та фіналістом Кубка УЄФА в 1991 році (трофей здобув міланський Інтер). Чемпіонат Італії "вовки" вигравали тричі - останній раз в 2001 році.

Жеребкування чвертьфіналу Ліги чемпіонів відбудеться 16 березня, коли визначаться всі переможці 1/8 фіналу. Фінальний матч Ліги чемпіонів відбудеться 26 травня 2018 року на стадіоні Олімпійський у Києві. Призовий фонд турніру в цьому році становить 1,3 млрд доларів.

Переможець Ліги чемпіонів 2017/18 як представник УЄФА братиме участь в Клубному чемпіонаті світу ФІФА 2018, який пройде в Об'єднаних Арабських Еміратах, і також отримає право зіграти проти переможця Ліги Європи УЄФА 2017/18 в Суперкубку УЄФА 2018, який пройде в Талліні.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, лідер Роми був близький до переходу в Шахтар.