Футбол

Скандал у Греції: росіянин з пістолетом безглуздо відмазався за свій вчинок

0

За словами росіянина, він не збирався нікого атакувати, хоча до цього назвав опонента мерцем

Екс-депутат російської Держдуми Іван Саввіді, який нині є президентом ПАОКа, розповів, чи шкодує про свою поведінку під час матчу чемпіонату Греції з АЕКом.

«Хочу вибачитися перед усіма фанатами ПАОК, грецькими вболівальниками, всім світовим футбольним співтовариством. Мені дуже шкода, що все так сталося. Очевидно, що я не мав права виходити на поле таким чином.

Моя емоційна реакція була викликана загальною негативною ситуацією, що склалася в грецькому футболі останнім часом, і всіма неприйнятними нефутбольному подіями, які мали місце в кінці матчу: дії судді та інспектора матчу (незарахований гол через офсайд), протестів і прориву на поле десятків уболівальників обох команд.

Все це могло створити негативну ситуацію на полі, і єдиною моєю метою було захистити десятки тисяч шанувальників ПАОК від провокацій і людських жертв.

Повірте мені, я не збирався атакувати команду суперника або арбітрів. І я нікому не погрожував. На жаль, і я, і моя родина, а також мої колеги були заручниками абсолютно розклався футбольного істеблішменту.

Я борюся і боротимуся, незважаючи на постійні атаки на мою адресу, за чесний футбол з чесним суддівством у всіх матчах і за перемогу в чемпіонаті на полі, а не в судах. Ще раз прошу вибачення», - йдеться в заяві на офіційному сайті ПАОКу.

Нагадаємо, у матчі чемпіонату Греції між ПАОКом та АЕКом стався грандіозний скандал. На полі виникла бійка, через що гру довелось зупинити.

ПАОК забив гол, однак суддя скасував взяття воріт, зафіксувавши у гравця господарів Маурісіо офсайд. Рішення головного арбітра Георгіоса Комініса призвело до того, що гравці ПАОКа відмовилися продовжувати матч і влаштували бійку з футболістами суперника прямо на полі, до якої приєднався і власник клубу із Салонік Іван Саввіді.

Саввіді, у якого на поясі перебував пістолет, сипав в погрозами на адресу суддівської бригади, а потім вимовив на адресу одного з керівників АЕКа Василиса Дімітріадіса: "тепер ти мрець".

Після тривалої консультації судді вирішили зарахувати гол і рахунок став 1:0 на користь ПАОКа, але гравці АЕКа відмовилися догравати зустріч, боячись за власну безпеку.

Пізніше стало відомо, що АЕК не збирається залишати без уваги інцидент. Афінський клуб подасть скарги у ФІФА та УЄФА на дії Саввіді та вже почав збирати матеріали.

Саввіді раніше був депутатом Держдуми Росії. У 2012 році він придбав контрольний пакет акцій ПАОКа. Саввіді також був президентом ФК Ростов з липня 2002 року по липень 2005-го. З січня 2006 року - президент футбольного клубу СКА (Ростов-на-Дону).

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, Греції загрожує суворе покарання через неврівноваженого росіянина.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
Греція, чемпіонат, футбол