Футбол

Бойкот ЧС-2018: з Кремля долинула чергова порція маячні

0

У Росії незадоволені рішенням деяких держав

Дипломатичний бойкот чемпіонату світу з футболу 2018 року з боку ряду країн викликав у Росії справжню істерику. Офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова практично не добирала слів, опустившись до образи західних колег.

"Це їх просто блакитна мрія, це головна мета. Ось, у мене таке враження, що ви знаєте, як у нас російський вираз є, хоч трава не рости, от просто, що тільки б прибрати цей чемпіонат світу з футболу з Росії. Всі методи хороші, все фокусується тільки на цей футбольний м'яч, який, не дай Бог, все-таки торкнеться російського футбольного поля. Це ж просто якийсь абсурд абсурдів!" – заявила дипломат в ефірі "П'ятого каналу".

Нагадаємо, голова комітету Держдуми Росії з фізичної культури і спорту Михайло Дегтярьов прокоментував рішення Ісландії бойкотувати чемпіонат світу на дипломатичному рівні.

Російський чиновник опустився до образ іншої країни.

"Бойкот чемпіонату світу в Росії з боку чиновників Ісландії не має ніякого відношення до розслідування справи про отруєння Сергія Скрипаля та його доньки. Ісландія стала заручником або, як то кажуть, витратним матеріалом в низці політичних провокацій та інтриг з боку Англії і США. На жаль, Країна льодів не володіє достатнім суверенітетом, щоб приймати незалежні рішення і керуватися своїми національними інтересами", - цитують Дегтярьова російські ЗМІ.

Зазначимо, представник Держдуми пригадав у заяві США. Збірна цієї країни не зіграє на ЧС-2018.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Ісландії Гудлаугур Тор Тордарсон повідомив, що його країна оголосила дипломатичний бойкот чемпіонату світу з футболу у Росії.

"Із солідарності з Великою Британією з приводу хімічної атаки у Солсбері Ісландія робить дипломатичні заходи проти Росії. Двосторонній діалог з Росією на вищому рівні припинений. Представники уряду Ісландії не відвідають чемпіонат світу. Ми закликаємо Росію сприяти розслідуванню Організації по забороні хімічної зброї", - написав Тордарсон у Twitter.

Чемпіонат світу 2018 пройде з 14 червня по 15 липня в 11 містах Росії. Ісландія на груповому турнірі грати з Аргентиною, Хорватією та Нігерією.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей офіційно оголосила дипломатичний бойкот ЧС-2018. Крім того, голова МЗС Сполученого Королівства Борис Джонсон повідомив, що збірна Англії може не полетіти до Росії, якщо зв'язок між отруєнням колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та Кремлем буде доведений.

Також Джонсон порівняв чемпіонат світу у Росії з Олімпіадою-1936 у нацистській Німеччині, заявивши, що президент РФ Володимир Путін використовує спортивне змагання для власної популярності.

Також уряди п'ятьох країн світу готові підтримати Велику Британію та Ісландію у питанні дипломатичного бойкоту чемпіонату світу з футболу у Росії.

Дивіться: Борис Джонсон порівняв Путіна з Гітлером

Як повідомляв портал Знай.Спорт, лише одна країна підтримала Росію та заявила, що не бойкотуватиме чемпіонат світу.

Автор матеріалу: 
Дмитро Котков
Теги: 
ЧС-2018, бойкот