Інші

Ірина Дерюгіна: Що треба знати про видатну українську гімнастку

0

Знай.Спорт представляє історію життя найкращої української гімнастки - Ірини Дерюгіної

Видатна українська гімнастка Ірина Дерюгіна народилась у січні 1958 року у Києві. Батько дівчинки Іван Дерюгін – олімпійський чемпіон-п’ятиборець, мати Альбіна Дерюгіна – тренер з художньої гімнастики.

У 10 років батьки віддали дитину до Національної вищої балетної школи. Також Ірина навчалась у Київському державному інституті фізичної культури.

Як пише Clutch, маленька Іра хотіла стати тренером, як мати. Кар’єра спортсменки не здавалась їй надто привабливою. Також Дерюгіна стояла на розпутті між балетом та художньою гімнастикою, але все ж таки вибрала друге.

У віці 14-ти років Ірина вмовила мати стати її тренером. Старша Дерюгіна погодилась, проте встановила жорсткі правила для дочки. Режим дня дитини перетворився у тренування та виїзди на змагання.

Зазначається, що завдяки хореографічній підготовці Ірина виробила свій унікальний стиль, який не схожий на жоден інший.

У 14 років Дерюгіна потрапила до титулованої збірної СРСР, за яку виступала в підсумку 11 років (з 1972 по 1982 рік).

Ірина Дерюгіна п'ять разів ставала абсолютною чемпіонкою Союзу, стільки ж раз завойовувала це звання на Кубку СРСР. Також 4 рази ставала переможницею престижного тоді Кубка Інтербачення.

На міжнародних змаганнях спортсменці підкорився унікальний рекорд. Дерюгіна двічі ставала абсолютною переможницею Чемпіонатів світу (В 1977 і 1979 роках), чого не вдавалося жодній з радянських гімнасток ні до, ні після неї.

Після Чемпіонату світу 1979 року Ірина отримала травму, яка приблизила завершення кар’єри - розрив хрестоподібної зв'язки.

Гімнастка завершила кар’єру спортсменки у 1982 році після чого разом з матір’ю зайнялась тренерською діяльністю.

Дует Дерюгіних очолив збірну Української РСР. Зі здобуттям незалежності Альбіна та Ірина Дерюгіни відкрили свою власну приватну сімейну школу художньої гімнастики. Одночасно з цим Ірина не залишала свого поста на чолі національної збірної.

На даний момент Ірина Дерюгіна є тренером збірної команди України з художньої гімнастики, віце-президентом Федерації гімнастики України.

Раніше портал Знай.Спорт повідомляв, що українські гімнастки виграли срібло і бронзу Універсіади.

 

Автор матеріалу: 
Олексій Мацкевич
Теги: 
Ірина Дерюгіна, гімнастика