Інші

Колишній український гімнаст розповів, що він відчуває після отримання російського громадянства

0

Олег Степко зробив відверту заяву

Екс-український гімнаст Олег Степко прокоментував своє рішення виїхати з Азербайджану до Росії і отримати своє вже третє спортивне громадянство.

"Якби я залишився в Азербайджані або повернувся назад в Україну, то вже закінчив би зі спортом. Але я цього не хочу, в гімнастиці вже 20 років і маю намір розвиватися далі. Але спорт - це спорт, з'явиться можливість потрапляти тут - буду намагатися показувати результат.
 
Я знаю, що мій переїзд до Росії викликав масу відгуків, серед яких чимало негативних. Не потрібно абсолютно приймати на віру те, що зараз скрізь пишуть про мене, що я здобув третє громадянство, і так далі.
 
Про свої справжні причини переходу я буду говорити тільки тоді, коли покажу за Росію якийсь результат. Ніхто не знає, чому я поїхав з України і що розійшовся з хлопцями та федерацією без всяких конфліктів", - сказав Степко.

Наші в Польщі

Колишній українец Тарас Романчук, який виступає за польську Ягеллонію та відмовився від українського паспорта, провів перший матч за збірну Польщі.

Романчук вийшов у стартовому складі польської національної команди в товариському матчі з Південної Кореї. Матч закінчився з рахунком 3:2 на користь Польщі. Голи забивали Роберт Левандовскі, Каміль Гросіцкі та Пйотр Зелінскі.

Романчука викликали до табору збірної Польщі одразу ж після того, як він отримав паспорт. У матчі з Нігерією екс-українець не вийшов на поле і спостерігав з лави запасних, як його нова команда програла нігерійцям з рахунком 0:1.

26-річний півзахисник відіграв 61 хвилину в матчі проти Південної Кореї, а на той час його команда перемагала з рахунком 2:0.

Романчук також розповів про виклик до збірної Польщі.

"Перша думка була – не вірю, що це можливо. Пережив легкий шок. Але потім до мене прийшло усвідомлення, що мені це вдалося. Дуже радий, що отримав виклик у збірну Польщі.

Бабуся народилася в Польщі, а під час війни виїхала в Україну. В 14-15 років дізнався від мами, що бабуся родом з Польщі. Бразилець Тьяго Цьонек отримав польське громадянство, виступаючи за Ягеллонію. Ми теж почали збирати документи і працювати у цьому напрямку. І от тепер я отримав польський паспорт.

Дзвінок президента Польського футбольного союзу Збігнєва Бонека мене дуже здивував. Він запитав чи знаю я, хто телефонує. Я сказав, що ні. Бо ніколи раніше не говорив з паном президентом, тому не впізнав. Бонек представився. Мені стало дуже приємно.

Ми поговорили про збірну Польщі. Він запитав, чи я погодився б грати за команду, якби випала така можливість. Я сказав, що так. Я свій вибір зробив, коли подав документи на отримання польського громадянства.

Інколи навіть хлопці у роздягальні говорили: "А, фарбований лис". Не можу ображатися на людей, які проти того, щоб я грав у збірній Польщі. Я сам розумію, яка це велика відповідальність. Поважаю їх думку, але не боюся їм відповісти. Можливо, вони частково мають рацію. Але інші люди, які хочуть, щоб я грав за збірну Польщі теж праві. Кожен має право на свою думку. Я ні на кого не ображаюсь, а працюю далі. Хочу довести людям, які не вірять в мене, що я можу грати у футбол.

Багато людей говорять, що я вчинив зраду. Але я нічого не можу зробити з тим, що в Україні не можна мати подвійне громадянство. Я проводжу своє життя в Польщі. Моя сім'я, дружина і друзі мене підтримують. Для мене це найважливіше", - заявив уродженець українського Ковеля Романчук.

Дивіться: огляд матчу Польща - Південна Корея

Як повідомляв портал Знай.Спорт, клуб Андрія Ярмоленка зацікавився Тарасом Романчуком.

Автор матеріалу: 
Дмитро Котков
Теги: 
Олег Степко, громадянство