Хокей

Українських хокеїстів жорстко покарали за здачу матчу

0

В діях Захарченко і Вариводи вбачаються ознаки правопорушення

У середу, 23 серпня, відбулося засідання Ради Федерації хокею України, основним питанням на порядку денному якого стало розгляд висновку Комісії з питань встановлення фактів порушення регламентних документів ФХУ і IIHF.

Голова комісії, віце-президент Федерації Георгій Зубко представив учасникам засідання висновок і рекомендації Раді.

«У Федерацію хокею України надійшли відомості про вчинення Едуардом Захарченко та Володимиром Варивода неправомірних дій, спрямованих на маніпулювання результатом матчу Україна - Південна Корея, що відбулося 28 квітня 2017 в рамках чемпіонату світу з хокею в Дивізіоні IА. З огляду на, що спортсмени не визнали справжність розписок, комісією було прийнято рішення провести приватне почеркознавчу експертизу цих документів в Українському центрі судових експертиз. Висновки експертів свідчать про те, що дані розписки написані Едуардом Захарченко та Володимиром Варивода відповідно.

В діях Захарченко і Вариводи вбачаються ознаки правопорушення, визначеного Кодексом Поведінки IIHF, а саме участь прямо або побічно в неправомірних діях, які могли спричинити маніпулювання результатом матчу Україна - Південна Корея.

Ми не припиняємо свою роботу. Тривають розслідування і за іншими фактами. Найближчим часом можуть з'явитися нові фігуранти справи і не тільки серед спортсменів, але і серед функціонерів команд. Ми зробимо все, щоб будь-які змагання в українському хокеї проходили за принципом чесної гри. Всі маніпулятори результатамі повинні понести жорсткі покарання ».

На підставі цього Комісія рекомендувала Раді Федерації прийняти відповідні санкції, а саме дискваліфікувати гравців від участі в будь-яких змаганнях з хокею з шайбою. Ситуацію прокоментував президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін.

«Ми не розглядали був матч« зданий »чи ні. Уже сам факт написання подібних розписок є порушенням норм Федерації хокею України та Міжнародної федерації хокею. Рада Федерації в відповідно до свого статуту, статуту та Кодексу поведінки Міжнародної федерації хокею дискваліфікувала хокеїстів Едуарда Захарченко та Володимира Вариводу від участі в змаганнях з подальшою передачею відповідних матеріалів до правоохоронних органів, Міжнародну федерацію хокею і Міністерство молоді та спорту України», - передає слова чиновника Xsport.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, тренер не вірить, що українські хокеїсти могли здати матч з Південною Кореєю.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
хокей, Україна, чемпіонат світу