Баскетбол

НБА: Голден Стейт обіграв Клівленд і став чемпіоном

0

Ворріорс в п'ятий раз в історії виграли головний трофей Ліги

У понеділок, 12 червня, відбувся шостий матч фінальної серії, в якому Голден Стейт на домашній арені здобув перемогу над Клівлендом (129:120) і в п'ятий раз в історії став чемпіоном НБА.

До п'ятого матчу протистояння команди підходили з якимось почуттям дежавю: рік тому ці ж колективи грали між собою у вирішальній серії, і там теж перед п'ятою зустріччю Голден Стейт вів з рахунком 3-1. Тоді Клівленду вдалося зробити неймовірний камбек - взяти два виїзних матчі і оформити чемпіонство.

Напевно, вболівальники Голден Стейт занервували після того, як їх команда поступилася в четвертому поєдинку серії, нехай навіть там були деякі спірні рішення суддів. Леброн Джеймс знову повів свою команду за собою і "однокаліточний" фінал після четвертого матчу перетворився в цікаве протистояння.

Третій домашній поєдинок на Оракл Арені краще почали гості. Команди атакою на атаку відповідали один одному і наколотили в першій чверті 70 очок на двох. Ключовим моментом матчу стала друга 12-хвилинка, в якій баскетболістам Ворріорс вдалося не просто наздогнати суперника, а й піти на перерву з перевагою в "+11".

Після цього Кавальєрс відпочили і прийнялися відіграватися в третій чверті, але у вирішальній четвертій клас виконавців Воїнів дав про себе знати. Господарі ефективно атакували і класно грали в захисті, внаслідок чого їм вдалося утримати потрібний рахунок до фінальної сирени. Кевін Дюрант закінчив матч з неймовірним відсотком влучань з гри (70%, реалізувавши 5 з 8 триочкових), Дреймонд Грін звично надійно діяв у захисті, а Андре Ігудала і Девід Уест відмінно допомагали з лави, коли це було потрібно.

У Клівленда ж матч на своєму рівні провів лише один баскетболіст - Леброн Джеймс. Як не намагався ватажок Кавальєрс (63% з гри, 41 очко, 13 підбирань і 8 ассистов), перемогти в цей вечір його команді не вдалося. А все тому, що партнери Леброна провели не найкращий поєдинок. У Кайрі Ірвінга не пішов кидок (9 з 22 і всього дві спроби з-за дуги), а Кевін Лав і зовсім став головним невдахою. Лав завершив матч з гіршим коефіцієнтом корисності серед обох команд (-21), набравши лише 6 очок і змазавши всі свої далекі спроби.

Таким чином, Голден Стейт Ворріорс заслужено виграли чемпіонський титул вдруге за останні три роки. А Кевін Дюрант завоював свій перший командний трофей і довів, що він не дарма влітку прийняв рішення переїхати в Окленд.

Голден Стейт - чемпіон! Кевін Дюрант - чемпіон!

Голден Стейт - Клівленд 129:120 (33:37, 38:23, 27:33, 31:27)

Голден Стейт: Дюрант (39 + 7 підбирань), Каррі (34 + 10 передач), Томпсон (11), Грін (10 + 12 підбирань), Пачулія (0) - старт; Ігудала (20), Маккоя (6), Лівінгстон (5), Уест (4), Барнс (0).

Клівленд: Джеймс (41 + 13 підбирань + 8 передач), Ірвінг (26 + 6 передач), Джей Ар Сміт (25), Томпсон (15 + 8 підбирань), Лав (6 + 10 підбирань) - старт; Джефферсон (4), Корвер (3), Вільямс (0), Шамперт (0).

Голден Стейт виграв серію з рахунком 4-1.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай.Спорт публікував результати всіх матчів фіналу НБА.