Інші

Медальний залік Паралімпіади-2018: Україна в трійці лідерів

0

В українців вже 15 нагород

Наша збірна посідає третє місце в медальному заліку Ігор. А лідирує команда США. Американські спортсмени завоювали 6 золотих нагород.

Друге місце у Нейтральних паралімпійських спортсменів, тобто росіян, які виступають під прапором Міжнародного паралімпійського комітету. Вони завоювали 5 золотих медалей, як і Україна. Але за кількістю срібних нагород вони нас випереджають (на одне "срібло").

Також 5 золотих медалей завоювали словацькі спортсмени, але у них лише одна срібна нагорода.

За кількістю медалей лідирують Штати. Американські паралімпійці вибороли 17 нагород. Друге місце в України (15 медалей). Першу трійку за кількістю медалей замикає збірна НПС (13 медалей).

Американці також лідирують за кількістю срібних нагород (6), а українці - лідери за кількістю бронзових медалей (6 медалей).

За підсумками трьох днів Паралімпіади медалі завоювали спортсмени з 21 країни.

Нагадаємо, українські спортсмени завоювали ще дві золоті медалі на Паралімпійських іграх в Пхенчхані.

Так, Тарас Радь приніс збірній України четверту золоту медаль - в біатлоні. Радь був найкращим на трасі, а потім йому не було рівних при стрільбі - він не допустив жодної помилки. Його перевага над суперником на фініші змагань досягла більше хвилини.

У лижних гонках на 15 кілометрів серед чоловіків, де українець Максим Яровий отримав золоту нагороду, Тарас Радь фінішував на 7 місці.

Ще одну золоту медаль (п'яту для України) для української збірної завоювала Оксана Шишкова. Вона стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальних перегонах з біатлону на дистанції 10 км.

Шишкова стала найкращою в класі В2 - дисципліні для спортсменів з порушенням зору. Шишкова бездоганно провела всі чотири вогневі рубежі, не допустивши жодного промаху.

Закривши всі мішені, Оксана серйозно випередила всіх опоненток, вигравши в підсумку у найближчій переслідувача більше двох хвилин.

Ще дві медалі завоювали українські біатлоністи Олександр Казик і Юрій Уткін, які виграли срібло і бронзу відповідно в індивідуальній гонці 12,5 км. При цьому Казик поступився білорусу Юрію Голубу всього 2,7 секунди в боротьбі за "золото".

У середу, 14 березня, українці поборються за медалі в лижному спринті. Наші паралімпійці виступлять у п'яти класах.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, перше золото для України виграв уже п'ятиразовий паралімпійський чемпіон Віталій Лук'яненко.