Інші

МОК закликають розширити санкції щодо Росії

0

Санкції повинні поширюватися не лише на конкретних спортсменів

Канадський юрист Річард Макларен, який є автором двох доповідей незалежної комісії WADA з допінгу в російському спорті, виступив за колективні санкції щодо росіян. 

"На мою думку, санкції повинні поширюватися не лише на конкретних спортсменів, які були викриті у порушеннях допінгових правил на Олімпійських Іграх в Сочі. Вважаю, тут повинна бути застосована якась колективна санкція. Яка конкретно – дуже складне питання. Слава богу, вирішувати його не мені, а МОК", - передають слова юриста російські ЗМІ.

На припущення про те, що якщо на Іграх в Пхенчхані все-таки буде грати російський гімн і підніматися прапор - чи він вважатиме це поразкою, зауважив: "Національні гімн і прапор є найважливішими частинами Олімпійських ігор. Це багаторічна традиція, невід'ємні атрибути будь-якої церемонії нагородження. Я не знаю, що конкретно потрібно зробити в даному випадку. Нехай вирішує МОК".

Відзначимо, що за останній час через порушення антидопінгових правил Дисциплінарна комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) довічно усунула від Олімпійських ігор 12 російських спортсменів. Мова про бобслеїстів Олександра Касьянова, Олексія Пушкарьова, Ільвіра Хузіна, Олексія Негодайла і Дмитра Труненкова, а також біатлоністок Яну Романову і Ольгу Вілухіну і скелетоніста Сергія Чудінова. 

Також Міжнародний олімпійський комітет позбавив російських скелетоністов Олександра Третьякова і Олену Нікітіну відповідно золота та бронзи Олімпіади-2014 в Сочі. Анульовано результати Ігор в Сочі росіян Марії Орлової та Ольги Потиліциної. Ці четверо спортсменів довічно усунені від участі в Олімпійських іграх.

Комітет визнав порушення російськими спортсменами антидопінгових правил під час Олімпіади-2014. Таким чином, у спортсменів відберуть медалі, а їх результати анулюють. Також цим спортсменам заборонено брати участь у будь-яких змаганнях, які організовує Міжнародний олімпійський комітет.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, відома спортсменка закликала не пускати росіян на Олімпіаду.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
Олімпіада, Росія, допінг