Наш Оскар: названо Героїв спортивного року в Україні, фото

0

Церемонія вручення нагород відбулася 4 квітня в Києві

4 квітня в Києві відбулася церемонія нагородження Героїв спортивного року 2017, звану Спортивним Оскаром України.

Нагороди вручалися в дев'яти номінаціях. Головні нагороди - "спортсмен року" і "спортсменка року" - отримали боксер Олександр Хижняк, чемпіон Європи та світу, та найтитулованіша фехтувальниця України Ольга Харлан.

У номінації "Олімпійська надія" статуетку отримала 17 річна дзюдоїстка Дарина Білодід, "сенсацією року" стала Юлія Левченко (легка атлетика).

"Командою року" визнана збірна України з синхронного плавання, а "тренером року" - Світлана Саідова (синхронне плавання).

"Спортивна слава України": Анатолій Поливода (баскетбол) і Тетяна Пророченко (легка атлетика). "Разом з олімпійцями": Лариса Соловйова (пауерліфтинг). "Сильні духом": Людмила Ляшенко (лижні гонки і біатлон).

Нагадаємо, 22-річний український боксер Олександр Хижняк, чемпіон Європи та світу, заявив, що на даний момент не розглядає варіанти переходу в професійний бокс, оскільки його головною метою є перемога на Олімпійських іграх в Токіо в 2020 році.

"В першу чергу поставлена мета завоювання олімпійського золота в Токіо-2020. У профі поки йти не збираюся, хоча туди мене постійно намагаються переманити промоутери. Професійний бокс зараз не розглядаю взагалі. Ця тема нині для нас закрита. Тому що я радий представляти Україну на любительському рингу і приносити країні нагороди.

Моя мета, повторюся, Олімпіади-2020. Я не піднімаю питання про профі і сенсу в цьому не бачу. Якщо і надалі буде така підтримка і такі стимули, щоб виступати в олімпійському боксі, то я в ньому залишуся і на два циклу Ігор", - розповів Хижняк в інтерв'ю sport-express.ua.

Нагадаємо, Олександр Хижняк отримав нагороду НОК України завдяки своєму виступу на чемпіонаті світу в німецькому Гамбурзі, де завоював золоту медаль.

Крім того, встановив національний рекорд за кількістю завойованих титулів поспіль.

Хижняк завоював 6 титулів за 330 днів: Олександр став Чемпіоном України у віковій групі до 22 років, далі золоту медаль Чемпіонату України 2016 року, який проходив в Харкові. У 2017 році Хижняк став тріумфатором ряду престижних міжнародних стартів. Спочатку Олександр завоював титул найсильнішого боксера Європи у віковій групі до 22 років, після чого став переможцем Чемпіонату Європи та світу. Варто відзначити, що на цих змаганнях Олександр також був визнаний найкращим боксером змагань.

А Ольга Харлан виграла етап Гран-прі з фехтування на шаблях, який проходив у Сеулі (Південна Корея). Для українки це вже друга перемога на турнірах такого масштабу. Раніше Харлан виграла титул на Гран-прі Канкуна.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, Олександр Хижняк встановив національний рекорд.