Інші

Не злочин: на російському ТБ зацькували жертву тренера-збоченця

0

Чотириразова олімпійська чемпіонка зізналася, що її згвалтував тренер

Чотириразова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, легендарна радянська спортсменка Ольга Корбут зізналася, що її згвалтував тренер Ренальдо Книш.

Корбут розповіла про це через більш ніж 40 років після події в програмі "Пусть говорят". Відзначимо, Ольга Корбут протягом декількох десятиліть живе і працює в США.

За словами спортсменки, це сталося перед Олімпіадою-1972 Мюнхені, коли їй було всього 17 років.

"Це було - як це по-російськи сказати? По-англійськи це molest. Зазіхання? Домагання? І, нарешті, перед олімпійським турніром він мене просто згвалтував. Це правда. Я живу з цим, це дуже важко. Звичайно, я приховувала це, тому що це було соромно", - розповіла Ольга.

Також Корбут зізналася, що після неї він працював з іншого спортсменкою. Історія зі зґвалтуванням, за її версією, повторилася. Однак інша спортсменка не стала робити з цього таємницю, а розповіла все батькам. Проте, Ольга не заперечує, яку важливу роль зіграв в її житті Ренальдо Книш як тренер, однак біль від посягання на її честь не вщухає в душі.

Через багато років Ольга вперше змогла побачити свого кривдника. Вони подивилися один одному в очі завдяки відеозв'язку - сам Рейнальд не приїхав до студії на програму.

Рейнальд спростовує всі звинувачення своєї колишньої підопічної. Він був обурений словами своєї колишньої підопічної і засмучувався, що замість подяки чує звинувачення. Однак Корбут розповіла, що це сталося не один раз, просто Ольга була маленькою і не могла чинити опір.

"Брехня з першого до останнього слова, наклеп", - відповів тренер.

Колишній слідчий прокуратури Володимир Калініченко назвав всі ці звинувачення бездоказовими, а також заявив, що і про примус до сексу мови бути не могло, оскільки Корбут не в залежному положенні від тренера, а значить, це було за взаємною згодою. "Почали в Америці, підхопили в Росії - скрізь лунає "сексуальне домагання". Але домагання не є кримінальним злочином", - сказав Калиниченко.

У словах Корбут засумнівався також політолог Михайло Синельников-Оришака. Він заявив, що тренер не міг гвалтувати спортсменку, оскільки на Олімпіаді вони жили в різних місцях і за різним режимом. Корбут пояснила, що він ґвалтував її перед Олімпіадою в мінському готелі "Ювілейний", попередньо підпоївши коньяком.

Олімпійська чемпіонка Ольга Карасьова заявила, що знаходиться в замішанні, і уточнила, чи не переплутала Корбут домагання з проявом симпатії. Та відповіла, що секс був не за заємною згодою і повторився не один раз після повернення зі змагань. Корбут також заявила, що Книш її бив. За її словами, домагання припинилися, коли він злякався розголосу: тренер зазіхав і на інших неповнолітніх спортсменок, а одна з дівчат поскаржилася на це батькам.

Спортивний коментатор Володимир Гомельський нагадав, що звинувачення в домаганнях - бич спортивних тренерів. Він вказав, що за радянських часів тренера з фігурного катання Станіслава Жука теж звинувачували в домаганнях, але вдалося довести його невинність. "Це специфіка праці чоловіки-тренера з жінкою-спортсменкою", - зробив висновок Гомельський.

За спортсменку намагалися заступитися декілька людей із залу для глядачів, але мікрофон їм не дали.

Деякі глядачі засумнівалися в тому, що Корбут каже правду, натякнувши на те, що жінка обмовила тренера, спокусившись на гонорар від продюсерів шоу і бажаючи знову здобути популярність на актуальній темі.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, найкращий український гімнаст пропустить весь наступний сезон.

Автор матеріалу: 
Катя Тугушева
Теги: 
спортивна гімнастика, Ольга Корбут, згвалтування