Інші

Скандал з гімнасткою Корбут: колишній чоловік зробив гучну заяву

0

Леонід Борткевич поділився деякими подробицями

Соліст групи "Пісняри" Леонід Борткевич, колишній чоловік чотирикратної олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики, легендарної радянської спортсменки Ольги Корбут, прокоментував її зізнання у згвалтуванні.

Корбут через більше ніж 40 років після події, в програмі "Пусть говорят" розповіла про те, що її згвалтував тренер Ренальд Книш.

"Я не хотів цю тему піднімати, але так вийшло. Все-таки згвалтування було, він потім і другу дівчинку схиляв до цього. Книша трохи шкода. Ми ходили до генерального прокурора, але ж тоді зам'яли цю справу.

Книш талановитий тренер, геніальний. Він говорив, як потрібно робити елементи, Ольга упиралася і робила по-своєму. Але все-таки вдалося переламати, і ті елементи, які вона виконувала вперше, зараз вже входять в обов'язкову програму. Ольга не могла все в життя в собі це зберігати", - розповів Борткевич в інтерв'ю "Спорт-Експрес".

Колишній чоловік гімнастки зазначив, що Книш хотів одружитися з Корбут, але вона йому відмовила.

"У них була велика різниця в роках, але він готував Ольгу за дружину. Буває таке між спортсменкою і тренером - спочатку тренуються, потім одружуються. Але в цьому випадку він її згвалтував. З одного боку, мені його шкода, адже він вже настільки старий. А з іншого - Ольга мала право звинувачувати тренера в згвалтуванні. Тому що це було!" - підсумував Леонід.

Нагадаємо, за словами Корбут, тренер поглумився над нею перед Олімпіадою-1972, коли Ользі було 17 років.

"Це було - як це по-російськи сказати? По-англійськи це molest. Зазіхання? Домагання? І, нарешті, перед олімпійським турніром він мене просто згвалтував. Це правда. Я живу з цим, це дуже важко. Звичайно, я приховувала це, тому що це було соромно", - розповіла Ольга.

Також Корбут зізналася, що після неї він працював з іншого спортсменкою. Історія зі зґвалтуванням, за її версією, повторилася. Однак інша спортсменка не стала робити з цього таємницю, а розповіла все батькам. Проте, Ольга не заперечує, яку важливу роль зіграв в її житті Ренальдо Книш як тренер, однак біль від посягання на її честь не вщухає в душі.

Через багато років Ольга вперше змогла побачити свого кривдника. Вони подивилися один одному в очі завдяки відеозв'язку - сам Рейнальд не приїхав до студії на програму.

Рейнальд спростовує всі звинувачення своєї колишньої підопічної. Він був обурений словами своєї колишньої підопічної і засмучувався, що замість подяки чує звинувачення. Однак Корбут розповіла, що це сталося не один раз, просто Ольга була маленькою і не могла чинити опір.

"Брехня з першого до останнього слова, наклеп", - відповів тренер.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, найкращий український гімнаст пропустить весь наступний сезон.

Автор матеріалу: 
Катя Тугушева
Теги: 
гімнастика, Корбут