Слідом за Бьорндаленом: легендарний біатлоніст Свендсен завершив кар'єру

0

Біатлоніст Еміль-Хегле Свендсен прийняв рішення завершити спортивну кар'єру

Норвезький біатлоніст Еміль-Хегле Свендсен оголосив про рішення завершити професійну кар'єру. Для цього спортсмен зібрав спеціальну прес-конференцію.

"Я хотів взяти участь в Кубку світу в наступному році, виступити на етапі в Естерсунді. Але я вирішив, що варто завершити кар'єру після Олімпійських ігор. Я вирішив, що пора закінчувати", - передає слова Свендсенса ресурс VG.no.

Відзначимо, що 32-річний норвежець є чотириразовим олімпійським чемпіоном. На минулих Іграх в Південній Кореї Свендсен здобув два "срібла" і одну "бронзу". Крім того, Свендсен виграв 12 золотих медалей чемпіона світу і 38 разів перемагав на етапах Кубка світу.

Нагадаємо, раніше про завершення кар'єри оголосила також норвезька лижниця Маріт Бьорген. 38-річна спортсменка зізналася, що у неї вже немає необхідної мотивації.

"Я знаю, що у мене немає потрібної мотивації, щоб готуватися до нового сезону на сто відсотків, тому вирішила завершити кар'єру", - передає слова Бьорген NRK.

Маріт Бьорген - рекордсменка за кількістю медалей (15) на зимових Олімпійських іграх (8-4-3). За кількістю золотих медалей на зимових Іграх (8) вона ділить перше місце разом з біатлоністом Уле-Ейнаром Бьорндаленом і лижником Бьорном Делі.

З урахуванням літніх Олімпійських ігор лише одна спортсменка має в своєму активі більше медалей - Лариса Латиніна (18 - 9-5-4).

Бьорген здобула 114 перемог на етапах Кубку світу, 70 разів була на подіумі. Чотири рази вона вигравала "Великий кришталевий глобус". На чемпіонатах світу Бьорген завоювала 26 медалей (18-5-3).

У наприкінці 2015 року біля норвежки народився син Маріус. Після народження дитини вона відновила кар'єру. На своїх заключних Іграх в Пхенчхані Бьорген завоювала п'ять медалей (2-1-2).

Нагадаємо, раніше про завершення кар'єри заявила українська біатлоністка Юлія Джима, олімпійська чемпіонка і лідер жіночої команди з біатлону. Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню XSPORT.

"Я думаю, що швидше за все це був останній для мене сезон. Я про це не хочу говорити. У кожного своє бачення, і я просто зрозуміла, що вже цей рівень переросла і треба йти далі", - розповіла Юлія Джима.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, Юлія Джима посіла п'яте місце в гонці переслідування на етапі Кубка світу в норвезькому Холменколлені.