Інші

У Фінляндії розповіли, що зробили б з росіянами за допінг у цивілізованій країні

0

Лише за останній час через порушення антидопінгових правил МОК довічно усунув від Олімпійських ігор 15 російських спортсменів

Лікар олімпійської збірної Фінляндії з лижних гонок та консультант Естонського антидопінгового агентства Сергій Ілюк поділився думкою про ситуацію з допінгом у Росії.

«Думаю, рішення МОК в якості компромісу, швидше за все, призведе до того, що російським спортсменам залишиться можливість поїхати на Олімпіаду під нейтральним прапором.

З цього приводу, щоб зберегти час і енергію від спілкування з журналістами, скажу: «Слід розуміти, що це рішення не удар по Росії або політичне замовлення. Не варто вводити людей в оману. Це рішення - відповідь на дію чиновників, які за всіх обставин залишилися або в тіні, або були виведені з під удару.

У цивілізованій країні після тверджень, подібних до доповіді Макларена, Мутко і Нагорних публічно розп'яли б. Офіційна реакція російського політичного істеблішменту була такою, якою була. На це у світовій спортивній громадськості немає ніяких засобів відповіді, і тепер саме спортсмени платять за це подвійну ціну», - написав Ілюков у Фейсбук.

Відзначимо, що за останній час через порушення антидопінгових правил Дисциплінарна комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) довічно усунула від Олімпійських ігор 15 російських спортсменів. Мова про бобслеїстів Олександра Касьянова, Олексія Пушкарьова, Ільвіра Хузіна, Олексія Негодайла і Дмитра Труненкова, а також біатлоністок Яну Романову і Ольгу Вілухіну і скелетоніста Сергія Чудінова. 

До того ж МОК позбавив російських скелетоністов Олександра Третьякова і Олену Нікітіну відповідно золота та бронзи Олімпіади-2014 в Сочі. Анульовано результати Ігор в Сочі росіян Марії Орлової та Ольги Потиліциної. Ці четверо спортсменів довічно усунені від участі в Олімпійських іграх.

Також лижниці Юлія Чекалева, Анастасія Доценко і дворазова олімпійська чемпіонка біатлоністка Ольга Зайцева не зможуть виступати на Олімпіаді. Міжнародний олімпійський комітет визнав росіянок винними в порушенні антидопінгових правил на Олімпійських іграх-2014 в Сочі. Таким чином, спортсменок довічно усунули від участі в Олімпійських іграх в будь-якому статусі і анулювали їх результати на Олімпіаді в Сочі.

Нагадаємо, у вівторок, 5 грудня, МОК повинен оголосити рішення щодо участі Росії в зимовій Олімпіаді-2018.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, російські спортсмени просять у Путіна захисту.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
Олімпіада, Росія, допінг