Інші

У Росії збиралися зробити українську біатлоністку винною у вживанні допінгу

0

Російський чиновник просив Родченкова зробити пробу Віти Семеренко брудною

Перед Олімпіадою-2014 у Сочі росіяни збиралися замінити пробу української біатлоністки Віти Семеренко на позитивну. 

Спортсменку, яка завоювала золото Ігор-2014 в жіночій естафеті і стала третьою у спринті, планували зробити винною у вживанні заборонених речовин, заявив в інтерв'ю The New York Times головний інформатор WADA у російській справі, учений Грігорій Родченков. 

За словами Родченкова, наказ підставити Семеренко прийшов від заступника міністра Юрія Нагорних: чиновник просив Родченкова зробити пробу Віти Семеренко брудною. 

"Він дуже переймався готовністю українських біатлоністок перед Іграми та вважав їх найголовнішими конкурентками росіянок перед естафетою у Сочі", - заявив Родченков.

Проте Родченков відмовив Нагорних, заявивши, що такі маніпуляції будуть одразу помічені. Українки впевнено обійшли росіянок під час естафете та стали олімпійськими чемпіонками. 

"Я не міг зробити таке щодо невинного атлета. Під час моєї роботи у Антидопінговій лабараторії в Москві я багато разів підміняв "брудні" проби на "чисті", але ніколи не робив навпаки", - додав Родченков.

Відзначимо, що колишній міністр спорту РФ Віталій Мутко вимагав від Родченкова проколоти пробірку з сечею українця, щоб забезпечити перемогу россійському спортсмену. Про це йдеться в показаннях Родченкова комісії Шміда, повідомляє The Daily Mail.

"Повинен сказати, що це основна тема показань Родченкова, які він надав комісії Шміда на 50 сторінках. Існують сотні доказів, що стосуються Мутко і Нагорних.

Але одна річ обурила мене найбільше, це сталося в розмові, що відбулася в 2013 році. Передбачалося, що Родченков повинен проколоти пробірку з сечею українського спортсмена, щоб вона виглядала брудною і російський спортсмен переміг.

Мій клієнт знайшов причину цього не робити. Коли вийде звіт комісії Шміда, ви дізнаєтеся подробиці", - сказав адвокат колишнього глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова Джим Уолден.

МОК анонсував проведення визначального засідання по питанню участі збірної Росії в зимовій Олімпіаді-2018 в Пхенчхані.

Виконком Міжнародного олімпійського комітету 5-6 грудня в штаб-квартирі організації в Лозанні прийме рішення щодо допуску Росії до зимових Олімпійських ігор 2018 року.

Раніше портал Знай.Спорт повідомляв, що у США оприлюднили щоденники російського інформатора ВАДА з допінгу.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
Олімпіада, спорт, Росія, допінг