Інші

Російським спортсменам офіційно дозволили допінг

0

Нехай вживають, але за правилами

Британське антидопінгове агентство UKAD дозволило 22 російським спортсменам приймати для терапії препарати, заборонені Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA).

"Всього з запитами про терапевтичних винятки у 2017 році звернулися 98 спортсменів з Росії. 33 прохання передали на розгляд в UKAD, інші не були розглянуті, тому що або не відповідали за формою, або там не було необхідне виключення. З них схвалено 22 звернення, 10 - відмовлено. На розгляді - одне", - розповів голова Російського антидопінгового агентства Юрій Ганус.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет 5 грудня 2017 року відсторонив збірну Росії від участі в зимовій Олімпіаді-2018 року після того, як два розслідування підтвердили, що Кремль організував систему застосування допінгу в спорті. Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором. У результаті було зареєстровано 169 російських атлетів для участі в Олімпіаді-2018.

Вже під час Олімпіади росіянин Олександр Крушельницький, який разом з дружиною Анастасією Бризгаловою здобув медаль у керлінгу, провалив допінг-тест. В його крові виявили мельдоній. Росіянин втратив олімпійську медаль, але своєї провини не визнав.

За рішенням Міжнародного паралімпійського комітету російські паралімпійці змагалися у Пхьончхані як "нейтральні паралімпійські спортсмени", а не збірна Росії.

Крім того, нещодавно молодіжна жіноча збірна Росії з гандболу (U-19) втратила срібні медалі чемпіонату Європи.

Європейська гандбольна федерація (EHF) анулювала результати всіх матчів російських гандболісток на ЧЄ-2017. Федерацію гандболу Росії також оштрафована на 20 тисяч євро.

Настільки серйозне покарання EHF прийняла після того, як три гравці молодіжної збірної Росії провалили допінг-тест. У пробах Антоніни Скоробогатченко, Марії Дувакіної і Марії Дудіної виявили мельдоній.

Дивіться: сюжет про допінг в Росії

Як повідомляв портал Знай.Спорт, британське антидопінгове агентство (UKAD) піддалося хакерській атаці, в результаті якої міг статися витік тисяч результатів допінг-тестів.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
допінг, Росія, спортсмени