Футбол

Заборона на одностатеві стосунки: організатори чемпіонату світу потрапили у гучний скандал

0

ЧС-2026, схоже, відбудеться у Північній Америці

Міжнародна федерація футболу (ФІФА), ймовірно, відхилить заявку Марокко на проведення чемпіонату світу у 2026 році. Причиною такого рішення є заборона на одностатеві стосунки в африканській країні.

За інформацією AP, ФІФА вказала переглянути потенційних господарів ЧС незалежній комісії з прав людям з метою не допустити проведення турніру в країнах, де має місце будь-яка дискримінація. У Марокко за одностатеві зв'язки передбачено тюремне ув'язнення до трьох років, що може стати ключовою перешкодою.

"Доповідь Марокко про права людини, представлений в ФІФА, навмисно замовчує про проблему, занадто добре відомої уряду. Очевидно, що якщо Марокко отримає ЧС, представники ЛГБТ-спільноти, які приїхали на турнір, зіткнуться з серйозною дискримінацією", - повідомив президент марокканської асоціації з прав людини Ахмед ель Хайї.

Крім Марокко на проведення турніру претендують лише США, Канада і Мексика, які подали спільну заявку. Господаря ЧС-2026 назвуть 13 червня цього року.

Нагадаємо, Катар обговорить з ФІФА збільшення кількості країн-учасниць чемпіонату світу-2022 до 48. Зараз у ЧС беруть участь 32 команди.

"Перш ніж прийняти будь-яке рішення, важливо провести обговорення з логістики та збільшення витрат на турнір. Незалежно від переговорів, ми впевнені в здатності провести успішний чемпіонат світу у 2022 році" - повідомили в оргкомітеті ЧС.

Раніше представники південноамериканських команд попросили прискорити процес розширення, який спочатку планувався на 2026 рік. У разі його схвалення міжнародною федерацією число матчів на чемпіонаті світу зросте з 64 до 80.

ЧС-2022 відбудеться у листопаді-грудні 2022 року в Катарі. Ця країна вперше в своїй історії прийматиме чемпіонат світу з футболу. Крім того, Мундіаль вперше буде проведений на Близькому Сході, а також вперше пройде взимку. Організатор чемпіонату світу 2022 року був названий 2 грудня 2010 року в Цюріху.

Нагадаємо, уряди п'ятьох країн світу готові підтримати Велику Британію та Ісландію у питанні дипломатичного бойкоту чемпіонату світу з футболу у Росії. Мова йде про Польщу, Швецію, Данію, Австралію та Японію. Ці країни мають намір продемонструвати солідарність з британцями після отруєння екс-шпигуна РФ Сергія Скрипаля.

Дивіться: стадіони, які прийматимуть ЧС у Катарі

Як повідомляв портал Знай.Спорт, лише одна країна підтримала Росію та заявила, що не бойкотуватиме чемпіонат світу.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
ЧС-2026, Марокко, дискримінація, ЛГБТ