Інші

Через сепаратистів: в Європі скасували престижний турнір

0

Іспанія не визнала незалежність Косова

Європейська федерація важкої атлетики (EWF) позбавила Іспанію прав на проведення молодіжного та юнацького (до 23-х років) чемпіонату Європи-2018 через позицію країни з питання визнання незалежності Косова.

Протягом трьох тижнів EWF не змогла отримати від уряду Іспанії запевнення видачі косовській делегації віз для в'їзду в місто Ла-Коруньї, де планувалося проведення турніру. Турнір перенесли до Польщі.

Днями раніше президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах в своїй промові попередив: якщо дипломатичні рішення не будуть знайдені для таких ситуацій, Олімпійський рух буде змушене вжити відповідних заходів, щоб не позбавляти спортсменів конкуренції через політичні розбіжності.

Нагадаємо, Іспанія є однією з понад 60-ти країн, які відмовляються визнавати незалежність Косово. Національний олімпійський комітет (НОК) Косово став членом МОК в 2014 році. На цій основі EWF визнав національну федерація з важкої атлетики.

Косово проголосило незалежність від Сербії в односторонньому порядку 17 лютого 2008 року.

 

Сепаратизм в Іспанії

 

Влада Каталонії провела референдум про незалежність від Іспанії 1 жовтня 2017 року. Більшість учасників підтримали ідею відокремлення. Мадрид не визнав результати голосування та ввів у Каталонії пряму адміністрацію. Організаторів референдума, в тому числі колишнього президента Женералітату Каталонії Карлеса Пучдемона, оголосили у розшук.

Незалежність Каталонії від Іспанії підтримують такі відомі діячі спорту, як тренер Манчестер Сіті Пеп Гвардіола, захисник Барселони Жерар Піке, екс-гравець "блаугранас" Хаві та інші.

Небажання надавати Каталонії незалежність є однією з причин, через яку влада Іспанії не визнає незалежність Косова.

Дивіться: як каталонські сепаратисти святкували після референдуму

Як повідомляв портал Знай.Спорт, Гвардіола заявив, що поступиться сепаратистськими принципами заради команди.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
Іспанія, Косово, чемпіонат Європи, EWF