Надаль візьме участь у найстарішій автогонці світу

0

Іспанець стане почесним гостем на 24 години Ле Мана

Іспанський тенісист Рафаель Надаль дасть старт відомій гонці 24 години Ле-Мана.

Старт 86-го марафону 24 години Ле-Мана дасть іспанський тенісист Рафаель Надаль. Це відбудеться в суботу 16 червня о 15:00 за місцевим часом.

За кілька днів до цього в Парижі завершиться один з головний тенісних турнірів сезону, Роллан-Гаррос, де Надалю належить 11-й раз захищати свій чемпіонський титул.

У 2014-му старт гонці дав іспанський гонщик Формули-1 Фернандо Алонсо. У цьому році він теж приїде в Ле-Ман, але вже в якості гонщика заводської команди Тойота, і буде одним з головних фаворитів у найпрестижнішій категорії LMP1.

24 години Ле-Мана (фр. 24 Heures du Mans) - найстаріша з нині існуючих автомобільних гонок на витривалість, що проходить щорічно з 1923 року недалеко від міста Ле-Ман у Франції. Гонку також часто називають "Гран-прі витривалості і економічності". Команди змушені шукати баланс між швидкістю і надійністю автомобілів, які повинні протриматися протягом 24 годин без механічних пошкоджень, а також раціонально використовувати витратні матеріали, такі як паливо, шини та гальмівні колодки. Заодно перевіряється і витривалість пілотів, яким часто доводиться проводити за кермом до чотирьох годин поспіль, поки їх не змінить партнер по команді на черговому піт-стопі. Чекаючи своєї черги, пілоти встигають перекусити і трохи відпочити. За діючими правилами кожним автомобілем, які беруть участь в гонці, повинні по черзі управляти не менше трьох пілотів.

Організатором змагання виступає Західний автоспортивний клуб Франції (Automobile Club de l'Ouest, ACO). Гонка проводиться на трасі "Сарта", прокладеної частково по дорогах загального користування, частково - по спеціально побудованим ділянкам, на яких перевіряються не тільки швидкість автомобілів і вміння пілотів, а й їх здатність протриматися на трасі протягом 24 годин.

Битва у Мадриді

У чвертьфінальному поєдинку турніру серії Мастерс-1000 іспанець Рафаель Надаль програв 24-річному австрійцю Домініка Тіму.

Цікаво, що Тім зміг виграти матч з рахунком 2:0 (7:5, 6:3). До цього Надаль не програвав на ґрунті протягом 50 сетів.

Після перемоги у Мадриді (1/8 фіналу) над аргентинським тенісистом Дієго Шварцманом (13) з рахунком 6:3, 6:4 Рафа вписав своє ім'я в історію. 31-річний уродженець Манакора таким чином продовжив серію виграних поспіль сетів на ґрунті до 50. Надаль перевершив досягнення американця Джона Макінроя за кількістю переможних партій підряд на одному покритті. У 1984 році представник США довів безпрограшну серію на килимі до 49 сетів.

Тріумф у Барселоні

Рафаель Надаль прогнозовано переміг на турнірі ATP-500 в Барселоні. У фіналі «король ґрунту» у двох сетах розібрався з 19-річний греком Стефаносом Циципасом.

Барселона. Фінал
Рафаель Надаль (Іспанія) – Стефанос Циципас (Греція) – 6:2, 6:1

Надаль в 11 разів переміг в Барселоні. З 2005 року крім нього тільки Кей Нісікорі ставав переможцем даного турніру (2014 і 2015 роки). Більш того, 31-річний іспанець жодного разу не програвав тут у фіналах.

На грунті Надаль не знає поразок ось уже 46 сетах поспіль (19 матчів). Востаннє іспанський тенісист програвав на улюбленому покритті в минулому сезоні Домініку Тіму на Мастерсі в Римі.

З понеділка Надаль залишиться першою ракеткою, а Циципас підніметься на 19 позицій і стане в рейтингу 44-м.

Додамо, що чеська тенісистка Кароліна Плішкова здобула перемогу на грунтовому Прем'єрі в Штутгарті. У фіналі екс-перша ракетка світу у двох сетах обіграла американку Коко Вандевей.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, Шарапова затягла в машину зірку Формули-1.