Теніс

Перша ракетка України назвав сильні і слабкі сторони легендарних тенісистів

0

За словами Долгополова, найскладніше протистояти Федереру

Найкращий тенісист України Олександр Долгополов в інтерв'ю для програми Next Question охарактеризував Роджера Федерера, Рафаеля Надаля і Новака Джоковича.

"Федерер грає дуже швидко. Цього не видно на камерах, по телевізору все виглядає дуже плавно і розмірено, але насправді на корті все відбувається набагато швидше. Через те наскільки натурально побудована його техніка і пересування, здається, що він робить все якось легко і невимушено. Але на корті це дуже швидко відбувається, ти просто за ним не встигаєш, він забирає в тебе час. Ти постійно дуже багато рухаєшся, йде зміна обертань, різаних, то коротко, то довго, то вийшов до сітки, весь час ти знаходишся в напрузі. Він бере різноманітністю і дуже високою швидкістю. Коли я дивлюся матчі по телевізору, то це не виглядає настільки вражаюче, як коли ти граєш з ним на корті.

У Надаля свої сильні сторони - це шалений обертання і те, що він лівша. За рахунок цього обертання йому в половині матчів нічого більше не треба робити. Він обертає вліво супернику і більшість гравців просто не справляється, у кого не дуже хороший удар зліва. Надаль багато матчів виграє за рахунок однієї тактики - грати вліво з однієї своєї руки. Але і за роки він, звичайно, сильно посилився в усіх аспектах, він і до сітки може вийти, подати може нормально і зліва може зіграти стабільно, і різані удари проходять. Він теж прогресував з роками.

Багато хто говорить, що з Рафой грати найскладніше, тому що він бореться за кожне очко? Так, але з іншого боку, він дає і тобі грати. Більшість його м'ячів лягають так, що це ти повинен щось зробити. Він обертає вліво, але в основному не тисне швидкістю, а обертанням намагається вибити тебе з корту. Боротися з ним в принципі можна, якщо ти добре граєш в свій теніс і працює подача. Так, як я говорив, у кожного свої особливості. На майданчику Надаль варто дуже далеко, за рахунок цього можна використовувати більше корту, тому що йому потрібно перекривати більше простору. Так що, кому як по стилю, з тим і важче грати.

Джокович - це стабільність. Він не помиляється. Грає в плюс-мінус одному ритмі, трохи його змінює. Дуже добре переводить по лінії, більшість гравців ведуть гру через діагональ з одним якимось перекладом, а Джокович частіше б'є по лінії. Це важко, в основному тенісисти звикли, що ти робиш удар і трохи зміщується в бік, тому що, як правило, йде гра кросами. На лінію удар зазвичай переводять, якщо хочуть вже забити м'яч або виграти очко. А Новак, навпаки, грає лініями, це незвично, виходять трохи інші траєкторії. Але в основному, звичайно, це стабільність і захист.

З ким мені найскладніше грати? З Федерером, я не можу зрозуміти як прийняти його подачу. Якщо з іншими йде гра в розіграшах, тобто, немає проблем прийняти подачу ні Надаля, ні Джоковича, то з Федерером, по-перше, в матчах зі мною він весь час показує якісь відсотки подач під 70-80, при тому що інші поєдинки я дивлюся у нього від 60-70%. Якщо на тренуваннях у нас гра є, я беру і сети у нього, то на матчах у мене шансів нуль, я прийняти його взагалі не можу. На його подачах я переходжу з квадрата в квадрат, він подає або ейс, або я встигаю тільки доторкатися до м'яча. Звичайно, складно, коли немає гри на його подачах, потім він пару раз ризикує на твоїй і все - рахунок 6-3, 6-3.

За рахунок чого мені вдавалося обіграти Надаля? За рахунок своєї звичайної гри, я діяв агресивно. На траві з ним простіше грати, його обертання не має такого ефекту як на грунті або на харді. На харді, коли я святкував перемогу, то я просто був дуже впевнений, був у формі, перед цим відмінно провів два турніри і ось так склалося. Чому Рафа став гірше виступати на траві? Я без поняття, якщо чесно. Дивлячись, як він зараз грає на цьому покритті, я не знаю, як він тоді, в 2006-10, показував такі результати. Можливо, трава була трохи інша. Чи залежить це від суперників? Раніше на траві теж були тенісисти, які добре подавали, такі як Енді Роддік. Але як то ж він виграв ці Вімблдони і був у фіналах. Не знаю, може, тоді він показував кращий рівень гри на траві. Тоді ми з ним на цьому покритті не зустрічалися. Зараз на траві він значно слабкіше, ніж на інших покриттях", - передає слова Долгополова btu.org.ua.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, Федерер замислювався про завершення кар'єри 13 років тому.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
теніс, чоловіки, Долгополов