Футбол

Чемпіонат світу сепаратистів: за чемпіонів виступає цікавий Україні гравець

0

У складі команди Karpatalja є футболіст, який народився на Закарпатті

У команді Karpatalja, яка стала чемпіонкою світу серед невизнаних держав, знайшовся етнічний українець Олексій Шведюк.

На сайті CONIFA (Конфедерації незалежних футбольних асоціацій) є список усіх гравців команди Karpatalja - майже всі вони угорці. Однак Олексій Шведюк народився у Мукачевому і до 2014 року грав за дубль ужгородської Говерли. Зараз він виступає за клуб Бекешчаба з другої за силою ліги Угорщини.

У Закарпатській ОДА повідомили, що жоден гравець команди Karpatalja не має українського громадянства та не грає в українських клубах.

"У цій команді є сім гравців - вихідців з Закарпаття. Кілька з них колись грали у футбольних клубах Закарпатської області, в тому числі у ФК Говерла. Зараз жоден із них не є гравцем жодного закарпатського клубу. Усі вони - громадяни Угорщини", - заявив прес-секретар Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

За його словами, кілька гравців іноді відвідують Закарпаття, тому що приїздять в гості до родичів.

"Як тільки хтось з них з'явиться в області, з ними одразу буде проведена бесіда співробітниками СБУ", - пояснив прес-секретар.  

На питання про присутність українського прапора на гербі команди він зазначив, що це є категорично неприйнятним та саме з цього приводу співробітники СБУ і проводитимуть бесіду. 

Також Галас підтвердив, що виступ команди у чемпіонаті організував чинний депутат Береговської райради від Демократичної партії угорців України Тибор Феєш. Після повернення в Україну з ним також спілкуватимуться правоохоронці.

ЧС серед сепаратистів у Лондоні

Футболісти з Закарпаття "Карпаталія" виступили у Лондоні на "чемпіонаті світу для команд невизнаних країн, регіонів, меншин і територій" (кубок CONIFA - Конфедерації незалежних футбольних асоціацій).

"Карпаталія" вийшла до фіналу, де обіграла збірну Північного Кіпру з рахунком 3:2 у серії пенальті (основний час 0:0).

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відреагував на цю подію.

"Вважаю, що правоохоронні органи мали б зустріти команду з «дружнім» прийомом на Батьківщині та запитати, звідки у них фінансування, чиєю підтримкою користуються гравці та й взагалі поставити ще багато запитань", - написав Клімкін у Facebook.

На емблемі команди зображено прапори України, Угорщини, територія Закарпатської області України, ведмідь та напис угорською.

Дивіться: огляд фіналу Кубку CONIFA

Як повідомляв портал Знай.Спорт, німецьким фанатам порадили не їхати на чемпіонат світу-2018 до Росії.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
Закарпаття, CONIFA, Лондон, сепаратисти