Футбол

Футбольний клуб з Чернігова погрожує припинити існування

0

Якщо ситуація не зміниться, чернігівська Десна може буде розформована

У четвер, 1 червня, стало відомо, що замість черніговської Десни, яка за спортивним принципом здобула путівку у вищий дивізіон, в Прем'єр-лізі, судячи з усього, виступатиме рівненський Верес. Якщо ситуація не зміниться, клуб з Чернігова може буде розформований і припинить існування. Про це йдеться у заяві на офіційному сайті Десни.

- 2 червня, о 12:00 в конференц-залі готелю Інтерконтиненталь представники ФФУ оголосять про склад учасників Прем’єр-ліги. На жаль, з‘явилися чутки, що ФФУ вирішила забрати у Десни право участі в УПЛ і допустити рівненський Верес. 

Який головний критерій при підвищенні в класі? Відповідь очевидна – спортивний принцип. І тут не може бути інших варіантів. Наступний аргумент – інфраструктура. Враховуючи нинішню ситуацію в країні, не дивно, що непростий період переживає і футбол – що держава, що інвестори, що власники зменшили витрати на футбольні клуби. І Дніпро яскравий тому приклад – за два роки від фіналіста Ліги Європи до зникнення з футбольної мапи країни.

Стадіон імені Гагаріна належить державі, та попри це Десна проводить реконструкцію стадіону, який не належить клубу. Для гравців вже створені умови для повноцінних тренувань, завершуються роботи по здачі сучасного готельного комплексу з усіма зручностями, на основному полі завершено укладку сучасного газону з електропідігрівом та поливом, як того і вимагає атестаційний комітет ФФУ.

Натомість Верес, який різними шляхами намагається підвищитися в класі, взагалі не має інфраструктури! Замість пустих слів краще навести слова екс-головного тренера рівнян Володимира Мазяра: “Не може скрипаль тренуватися на розладнаному роялі, а потім вийти і якісно зіграти. В Рівному немає умов для повноцінної підготовки, лише голий ентузіазм”. А так про рівнян говорив Віталій Кварцяний: “Рівне - для мене це пустеля Гобі. Там ніби все яскраво, магазини блимкають, а життя там немає“. Кварцяного згадали не дарма, адже один з варіантів переїзду клубу - саме Луцьк. Те, що Верес не буде грати в Рівному, є фактом, оскільки стадіон клубу не входить до Реєстру стадіонів ФФУ, придатних для проведень матчів Прем’єр-ліги. Нове керівництво Вереса розглядає два варіанти – Луцьк і Львів, саме ці стадіони заявлені на наступний сезон.

Шахтар, Зоря та Олімпік заявили своїми основними стадіонами не рідні арени, і отримали на це дозвіл Виконкому ФФУ, враховуючи окупацію та проведення АТО на Сході України. Але що відбувається в Рівному, якщо їм дозволяють заявляти іншу арену? Федерація хоче, щоб в УПЛ був ще один клуб без місця прописки?

Десна, яка за спортивним принципом заслужила право на підвищення в класі та приводить свою інфраструктуру до вимог елітного дивізіону, знову залишиться в Першій лізі, а Верес, який поступився сіверянам за всіма показниками та немає інфраструктури, буде грати в УПЛ? Виникає логічне запитання – який сенс вкладати кошти в розвиток клубу, якщо спортивний принцип забутий зовсім і переможець визначається не на футбольних полях, а у кабінетах?

Десна не отримує допомогу з бюджету країни та на 100 відсотків фінансується за рахунок власників, тому якщо в чиновників Федерації футболу України не переможе “здоровий глузд” і Чернігівщину залишать без великого футболу, на який команда, клуб, місто і весь регіон дійсно заслужили, то ми не бачимо сенсу в подальшому фінансуванні клубу, - йдеться в заяві Десни.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, футбольний клуб із Чернігова шалено відсвяткував вихід у Прем'єр-лігу.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
Десна, Верес, УПЛ