Футбол

Господар ЧС-2026: стало відомо, кого підтримає Україна

0

Представник України на конгресі ФІФА підтримає заявку країн Північної Америки

Міністерство закордонних справ України підтримає заявку США, Канади і Мексики на виборах господарів чемпіонату світу з футболу-2026.

Про це повідомляє Sport Arena, посилаючись на джерела.

Єдиним суперником об'єднаної заявки країн Північної Америки є Марокко, але за цей варіант Україна не голосуватиме. За даними видання, на це є три причини:

Голосувати за господарів чемпіонату світу буде представник МЗС Руслан Німчинський (тимчасовий повірений у справах України в РФ), а не представники ФФУ. Так сталося через те, що федерація футболу бойкотує конгрес ФІФА в Росії.

Марокко не проголосувала "за" резолюцію Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України в 2014 році. На тому голосуванні представник Марокко був відсутній.

Україна є союзником США, а Президент США Дональд Трамп звертався до союзників за підтримкою на цьому голосуванні.

Конгрес ФІФА визначить господарів чемпіонату світу в середу, 13 червня, в Москві. Голосоватимуть 206 країн-членів ФІФА. Голосування буде відкрите.

 

Скандал у Марокко

Міжнародна федерація футболу (ФІФА), ймовірно, відхилить заявку Марокко на проведення чемпіонату світу у 2026 році. Причиною такого рішення є заборона на одностатеві стосунки в африканській країні.

За інформацією AP, ФІФА вказала переглянути потенційних господарів ЧС незалежній комісії з прав людям з метою не допустити проведення турніру в країнах, де має місце будь-яка дискримінація. У Марокко за одностатеві зв'язки передбачено тюремне ув'язнення до трьох років, що може стати ключовою перешкодою.

"Доповідь Марокко про права людини, представлений в ФІФА, навмисно замовчує про проблему, занадто добре відомої уряду. Очевидно, що якщо Марокко отримає ЧС, представники ЛГБТ-спільноти, які приїхали на турнір, зіткнуться з серйозною дискримінацією", - повідомив президент марокканської асоціації з прав людини Ахмед ель Хайї.

 

Дивіться: стадіони, які прийматимуть ЧС у Катарі

Як повідомляв портал Знай.Спорт, лише одна країна підтримала Росію та заявила, що не бойкотуватиме чемпіонат світу.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
ЧС-2026, Україна, конгрес ФІФА, США, Канада, Мексика