Футбол

У призначенні пенальті відбулися кардинальні зміни

0

Інструктор ФІФА провів для клубів професійний розбір останніх нововведень в суддівських правилах

У Будинку футболу відбулася зустріч представників суддівського комітету ФФУ і клубів УПЛ: по одному тренеру та гравцю з кожного клубу. Були відсутні представники Зірки і Зорі. Найбільшу делегацію відрядив Шахтар (чотири людини, в тому числі асистент Паулу Фонсека - Нуну Кампуш). Динамівці делегували на лекцію Максима Шацьких, а Сталь і Чорноморець були представлені головними тренерами.

Інструктор ФІФА Віктор Дердо провів для представників клубів професійний розбір останніх нововведень в суддівських правилах. 

1. Поняття фолу останньої надії вже не існує. 

2. Теперь штрафний або пенальті можуть призначити навіть за поведінку... лікаря команди або будь-якого іншого її представника. Розминається, наприклад, запасний гравець, зупиняє м'яч на лінії поля - жовта картка і пенальті або штрафний.

3. Раніше футболіст, який залишав поле для усунення недоліків, пов'язаних з екіпіровкою, повинен був повернутися в гру тільки під час наступної зупинки гри. Тепер можна повертатися на поле з дозволу арбітра, але не в момент проведення атаки своєї команди.

4. У всі часи у футболі було таке правило - м'яч вважається в грі, якщо він подолав відстань, рівну своїй окружності. Тобто, граєш кутовий, підійшов, ледь торкнувся м'яча - гра пішла. З цього сезону такого не буде. Необхідний ОЧЕВИДНИЙ рух м'яча.

5. За порушення правил за межами поля завжди призначали вільний удар. Тепер це буде каратися штрафним, а якщо фол стався біля штрафного майданчика, арбітр може спокійно призначити і пенальті.

6. Рука в офсайді - це не офсайд. Положення поза грою фіксується тільки по тій частині тіла, яким можна грати. 

7. У разі порушення правил, що тягне на червону картку, принцип переваги дотримуватися зовсім не обов'язково. Свисток потрібно давати відразу.

8. Арбітр і воротар зобов'язані знати футболіста, який б'є пенальті. Якщо удар з точки буде наносити не той гравець, якого назвав капітан, показується жовта картка і призначається вільний удар. Така ж ситуація і з помилковим замахом перед пробиттям. Раніше давали картку і просили перебити. Тепер втрачається право на пенальті. До речі, якщо воротар порушує правила при пробитті пенальті, то не просто призначається повторний удар, а ще пред'являється жовта картка.

Щодо відеоповторів, то в Україні це поки нереально. Для цього потрібні по вісім камер на кожному матчі чемпіонату, мобільна студія, в якій повинні працювати чотири фахівці. 

"Потягнути такі витрати ми поки не можемо. Чи не це зараз головне в українському футболі. І судді в ньому не головне. Головне, щоб вони це завжди розуміли, як би не мінялися правила гри", - цитує голову суддівського комітету Лучано Лучі Zbirna.com.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, став відомий найкращий тренер другого туру УПЛ.

Фото Getty Images

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
упл, чемпіонат, футбол