Футбол

В українському футболі запроваджують відеоповтори

0

Тестувати систему можуть почати з окремих матчів підвищеної складності

Президент ФФУ Андрій Павелко заявив, що в чемпіонаті України вже найближчим часом може запрацювати технологія відеоповторів суперечливих моментів. 

Для цього Федерація футболу України звернулася до Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB) з підтримкою ініціативи впровадження системи Відео асистент рефері (VAR) під час футбольних матчів національних турнірів.

Павелко так це прокоментував:

"Так. Ми звернулися до IFAB з листом, в якому висловили бажання приєднатися до програми тестування системи VAR. Як відомо, Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) дозволила дворічний експеримент по тестуванню системи Відео асистент рефері. ФІФА цього року тестувала систему під час Чемпіонату світу серед 20-річних гравців та під час Кубку Конфедерацій. Наскільки мені відомо, в Європі Німеччина, Італія, Португалія вже використовують VAR у всіх матчах своїх чемпіонатів. Польща, Чехія та Голландія тестують систему в окремих поєдинках. Бажання приєднатися до програми тестування, окрім України, також висловили Іспанія та Туреччина.

Потрібно виконати низку вимог IFAB. Це не лише технічні вимоги до якості трансляції матчів – кількості камер, обладнання місця для перегляду та інші нюанси. Це також і певні вимоги до арбітрів, яким необхідно пройти відповідний курс навчання. IFAB висуває досить серйозні вимоги, але будемо сподіватися що нам вистачить для підготовки зимового міжсезоння. Почнемо тестувати систему, можливо, з окремих матчів підвищеної складності. Хоча остаточне рішення з цього питання приймемо вже ближче до початку другої частини сезону.

ФФУ підтримує футбольні інновації. Систему VAR арбітрам дозволено використовувати лише в чотирьох випадках – для визначення, чи був забитий м’яч, для того, щоб визначитися з призначенням чи не призначенням пенальті, чи потрібно показувати пряму червону картку (не другу жовту!), та коли рефері сумнівається, чи правильно він ідентифікував порушника. Погодьтеся, саме помилки арбітрів в цих моментах викликають найбільше обурення представників команд та уболівальників. Тому, на мою думку, введення системи VAR лише підвищить якість українського футболу", - передає слова Павелка сайт ФФУ.

Як раніше повідомляв портал Знай.Спорт, у ФФУ визнали помилки арбітрів у матчах Динамо і Шахтаря.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
УПЛ, чемпіонат, футбол