Футбол

Ярмоленко розповів, що відчуває від підтримки 80 тисяч глядачів

0

Коли тобі 80 тисяч чоловік аплодують за якусь корисну дію - прямо мурашки біжать по шкірі

Український легіонер дортмундської Боруссії Андрій Ярмомоленко поділився враженнями від чемпіонату Німеччини.

"У Німеччині все анікшеу, починаючи з тренувального процесу і до побуту. У всьому потрібно перебудовуватися. За тобою ніхто не бігає, все віддається на відкуп футболістові. Припустимо, ти сам ходиш на сніданки (в збірній тебе обов'язково розбудять)... В Німеччині є розклад, і його потрібно бездоганно дотримуватися.

Припускав, що з першої гри може не заладитися. Але я - доросла людина і прекрасно усвідомлював, що мене купували не як 18-річного юнака, а як, напевно, футболіста, що відбувся, адже в цьому місяці мені виповниться 28 років. Тому я намагався, щоб з самого початку показувати гідний футбол.

Не можу сказати, що в Бундеслізі всі команди демонструють божевільний рівень гри. Так, помітно, що якість футболу серйозно відрізняється від українського, там багато виконавців високого класу. Але найбільше захоплюють заповнені стадіони. При такій аудиторії завжди хочеться стрибнути вище голови. Коли тобі 80 тисяч чоловік аплодують за якусь корисну дію - прямо мурашки біжать по шкірі... Це не так, як у нас, коли на матчах Динамо в чемпіонаті часом не збирається і 10 тисяч глядачів.

Чи потрапляв у цікаві історії з незнанням німецької мови? В принципі, ні. Але жарти - це невід'ємна частина колективу. А що стосується німецької мови, то найнеобхідніші, так би мовити, футбольні слова або виразу я вже розумію, хоча всі хлопці можуть спілкуватися англійською, який я знаю набагато краще. Головне - не соромитися, партнери тобі допоможуть. Так, трапляється за обідом, що місцеві футболісти розмовляють німецькою, і буває, що я тільки посміхаюся і махаю головою (посміхається). Хоча я така людина, що не можу мовчати, хочеться поговорити. Часто спілкуюся з турками, у нас адже зараз багато спільних тем, враховуючи наше суперництво в відбірковій групі. Шахін, Топрак кажуть, що Україна не потрапить на чемпіонат світу. Я ж сказав Шахіну, що якщо він сильно хоче бути на мундіалі, то я куплю йому глядацький квиток в VIP-ложу (сміється). Хлопці з почуттям гумору...

Те, що я зрозумів з перших тренувань у Дортмунді, - це чимось схоже на той футбол, який Динамо демонструвало за часів Сергія Реброва. Я швидко зрозумів, на яких позиціях я повинен перебувати, коли м'яч у нас. Ось в цьому плані складнощів практично не виникало. Дуже багато уваги в Боруссії приділяють переходу з атаки в оборону. Глядачі кайфують, коли футболіст втратив м'яч, але потім відразу вступив у відбір і повернув його своїй команді", - передає слова Ярмоленка zbirna.com.

Нагадаємо, раніше портал Знай.Спорт повідомляв, що Ярмоленко думає про бойкот фанатами матчу Україна - Хорватія.

Автор матеріалу: 
Сергій Талимончик
Теги: 
Україна, збірна, футбол