Підвищення вартості електроенергії цього місяця й песимістичні настрої бізнесу не можуть не відбитися на вартості продуктів в Україні. Крім того, як і щороку, зіграє на руку негативним очікуванням сезонний фактор.

"Березень-квітень для покупців і власників компаній із перепродажів — це найскладніший період. Другі страждають переважно через те, що в Україні обмаль хороших сховищ для овочів і фруктів, велика частина яблук, картоплі, моркви й буряку псується. Відповідно вони підвищують ціни, аби компенсувати втрати. Для покупців це період тотального подорожчання харчування. Особливо це відчувають у сім'ях із 4-5 людей. Витрати на продукти у місяць зростають на 400-500 гривень", - розповідає порталу Знай.ua експерт аграрних ринків Микола Присяжнюк.

За його словами, цьогоріч подорожчання продуктів пов'язане ще й із рівнем інфляції і підняттям цін на енергоносії. Підніметься ціна тих харчів, які зберігають у рефрежераторах.

"До квітня дорожчатимуть яблука та морква. Приблизно на 1,5-2 гривні. Капуста подорожчає на 2 гривні до 6.5-7 грн. Цибуля — на гривню. Торішня переважно вся поганої якості. Її продаватимуть всередньому за 5 гривень на ринках. Із середини квітня ціна піде на спад", - прогнозує експерт.

Читайте також Життя після сорока: шансів знайти роботу стає менше

Популярні новини зараз
Юрій Великий із "Квартал 95" показав, що творилося в Кремлі, після видачі ордера на арешт путіна: "Гаагу за три дні" Унікальна монета, за яку пропонують 15 тисяч грн: є лише декілька різновидів "Та ви що, росія винна?": Ірина Фаріон звинувачує мешканців Маріуполя за те, що їх вбивали і бомбили окупанти ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається
Показати ще

Також, за його прогнозом, підніматиметься ціна на м'ясо та молоко.

"Свинина дорожчатиме до 85-88 гривень за кілограм. Причиною є африканська чума в Україні. У її результаті прийшлося порізати велику кількість свиней. Через це на ринку й далі спостерігатиметься дефіцит м'яса. На тлі підвищеного попиту напередодні Великодня ціни можуть дійти й до 95 гривень. Також в кінці березня є велика ймовірність того, що подорожчають яйця. На скільки саме спрогнозувати поки важко", - каже спеціаліст.

Молокопродукти вже почали дорожчати цього місяця. Найбільше зросте ціна твердих сирів.

"Популярні сорти "Російський" і "Голландський" продаватимуть до кінця місяця за 180 гривень. Це на 17-20 гривень дорожче, ніж зараз. Це пов'язано із дефіцитом якісного молока для його виробництва та з посиленим експортом продукції із якісної сировини в країни Африки", - говорить він.

Нагадаємо, що з березня підняли ціни на електроенергію. У квітні прогнозують подорожчання газу.